UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA

1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata została ustanowiona przez papieża Piusa XI w roku 1925, jako swoista propozycja Kościoła dla ludzi dobrej woli, którzy chcą żyć w oparciu o wspólne wartości wynikające z nauki Jezusa Chrystusa. Jednocześnie kończy ona roczny obchód misteriów zbawczych Jezusa Chrystusa, poczynając od Jego narodzenia przez zbawczą działalność, której szczytem była Jego męka, śmierć i zmartwychwstanie.
2. Liturgia słowa przypomina nam, że Chrystus jest dobrym Pasterzem, który troszczy się o swoje owce, że dla nich umarł i zmartwychwstał, i wreszcie, ukazuje nam prawo miłości Boga i człowieka, jako praktyczną realizację Jego nauki.
3. Dziś na mszy św. o godzinie 11.00 dzieci z naszej szkoły zaprezentują program słowno – muzyczny, który upamiętni 100 rocznicę odzyskania niepodległości.
4. W tym tygodniu w liturgii: w piątek – wspomnienie św. Andrzeja Apostoła, a także pierwsza sobota miesiąca.
5. Za tydzień pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczniemy kolejny rok liturgiczny. Chłopcy klas IV na mszy św. o godzinie 11.00 będą przyjęci w do grona ministrantów naszej parafii i założą uroczyście pobłogosławione stroje.
6. Za dwa tygodnie 9 grudnia w niedzielę po mszy o 15.00 spotkanie organizacyjne wyjeżdzających na pielgrzymkę do Ziemi św. i Jordanii.
7. Wczoraj nasi ministranci grali mecz w piłkę nożną w ramach rozgrywek dekanalnych. Zajęli w kategorii wiekowej szkoły podstawowej 2 miejsce, natomiast w grupie wiekowej gimnazjum 3 miejsce. Gratuluję.
8. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

W Gościu:
Bezpłatny dodatek
• kalendarz ścienny na rok 2019
• o Jezusie Chrystusie, Królu królów, który stał się pokornym Sługą Jahwe
• głos w dyskusji o szczepionkach – pomagają, czy szkodzą?
W “MAŁYM GOŚCIU”:
• lampion na tegoroczne Roraty
• o Duchu Świętym – jak rozpoznać i wykorzystać sygnały, które codziennie nam wysyła.
• o św. Mikołaju – czy był prawdziwy, czy zmyślony, i co na to naukowcy?

---------

Pobliska parafia:
Grudzień 2019
P W Ś C P S N
« Lis    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiwa
Kategorie