PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

1. Rozpoczynamy kolejny rok liturgiczny, w którym przeżywamy wydarzenia, jakich Jezus Chrystus dokonał dla naszego zbawienia. Okres Adwentu ma podwójny charakter: jest bowiem czasem przygotowania do świąt Narodzenia Pańskiego, podczas których czcimy pierwsze przyjście Chrystusa między ludzi, jest też zarazem czasem, w którym nasza uwaga skierowana jest na oczekiwanie powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Z tych dwóch powodów okres Adwentu przedstawia się jako czas świętego i radosnego oczekiwania.
2. Rozpoczynają się msze adwentowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, tzw. roraty. Zapraszamy wszystkich parafian do uczestnictwa w tych tradycyjnych mszach. W środę na godzinę 6.45 zapraszam szczególnie dzieci i młodzież. Po mszy będzie jak dotychczas: gorąca herbata, kanapki i jabłka. Za trud przygotowania i poczęstunek dziękuję Państwu Piekut i paniom pracującym w sklepach. Za jabłka dziękuję Panu Marianowi Kuźniewskiemu. Msze roratne będzie również w poniedziałki i soboty o godz. 8.00
3. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy w sobotę – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, a także wspominać: we wtorek – św. Barbarę, patronkę górników, flisaków i wszystkich tych, których wykonywana praca jest zagrożona utratą życia; w czwartek – św. Mikołaja; w piątek – św. Ambrożego, patrona m.in. pszczelarzy. W tym tygodniu również pierwszy piątek miesiąca.
4. Z Adwentem związane są rekolekcje; powoli się do nich przygotowujmy.
5. „Caritas” jak co roku organizuje „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”, w ramach którego rozprowadza świece; ofiary z ich sprzedaży przeznaczone są na pomoc wigilijną dla dzieci. W związku z tym również w naszej parafii od dziś są rozprowadzane świece w cenie: 6zł-małe i 12zł kule.
6. Spotkanie z dziećmi do komunii w przyszła niedzielę. Po mszy o 15 spotkanie z wyjeżdzającymi do Ziemi Świętej.
7. Za tydzień zbiórka do puszek na pomoc kościołowi na wschodzie.
8. Dziś błogosławimy opłatek na nasz wigilijny stół. Bardzo proszę aby opłatki rozniosły te osoby, które zbierają na kwiaty. Do opłatka dołączony folder na którym zapisany jest przebieg wigilii, oraz program rekolekcji adwentowych.
9. Tradycyjnie już w pierwszy dzień świat Bożego Narodzenia naszą wspólnotę parafialna odwiedzi św. Mikołaj, aby obdarować paczkami dzieci. Wrażliwych i chętnych do pomocy proszę o wsparcie św. Mikołaja przez zakupienie 130 sztuk jednakowego asortymentu słodyczy.
10.Dziękuję za zrobienie wieńca adwentowego pani Marcie Bilińskiej, za dekoracje w naszym kościele pani Dorocie Beszczyńskiej, za całoroczną troskę o kwiaty państu Barbarze i Dominikowi Korytkowskim.
11.Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam serdeczne życzenia. Za wszelkie dobro duchowe i materialne świadczone naszej parafii Bóg zapłać.
W Gościu:
• Rozpoczynamy cykl adwentowy poświęcony siedmiu darom Ducha Świętego. Jakie dary zsyła na nas Duch Święty i jak należy je rozumieć?
• o zamordowanych zakonnikach i siostrach w Algierii, którzy zostaną beatyfikowani 8 grudnia.
• czym się kierować podczas poszukiwań prezentów dla najbliższych?

---------

Pobliska parafia:
Grudzień 2019
P W Ś C P S N
« Lis    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiwa
Kategorie