CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU

1.Jutro wigilia Bożego Narodzenia. Powinna ona być przeżywana według tradycji katolickiej, dlatego przypominamy, że potrawy wigilijne powinny być potrawami postnymi, nie powinno się spożywać alkoholu. Gromadzimy się wokół stołu nakrytego białym obrusem (oznacza to czystość i świętość Dzieciątka i Rodziny), zastawiamy dodatkowe nakrycie, które jest znakiem pamięci o naszych zmarłych i podróżnych. Na stole kładziemy Pismo Święte. Wieczerzę rozpoczynamy od znaku krzyża i zapalenia świecy CARITAS. Następnie najstarsza osoba z rodziny odczytuje fragment Ewangelii o narodzeniu Jezusa (Łk 2, 1–7). Po odczytaniu Ewangelii należy pomodlić się za rodzinę modlitwą Ojcze nasz oraz za naszych zmarłych odmawiając Wieczny odpoczynek. Łamiąc się pobłogosławionym opłatkiem, składamy sobie życzenia. Dokładnie jak powinna przebiegać wigilia znajdziemy na Karcie dołączonej do opłatka. Jeśli ktoś nie ma jeszcze opłatka zapraszam do zakrystii.
2.Przed pasterką o godz. 22.45 pan Organista zaprasza na wspólny śpiew kolęd. Natomiast przed mszą św. o godzinie od godziny 10.30 młodzieżą grającą na instrumentach dętych będzie wspólnie kolędować z panem Organistą. Zapraszam. Chcących skorzystać ze spowiedzi zapraszam na 22.30. Pasterka w naszym kościele będzie o godzinie 23.00. W pierwszy dzień świąt Bożego narodzenia msza jest o 9.00 i 11.00. Nie będzie mszy o 15.00. W drugi dzień świąt porządek niedzielny.
3.Bardzo dziękuję za przygotowywanie poczęstunku dla dzieci po roratach państwu Magdzie i Zenonowi Piekut, oraz Paniom pracującym w sklepie.
4.Tradycyjnie już w pierwszy dzień świat Bożego Narodzenia o godz. 11.00 naszą wspólnotę parafialna odwiedzi św. Mikołaj, aby obdarować paczkami dzieci. Serdecznie dziękuję tym, którzy wzięli udział i poprzez swoją cząstkę wsparli dzieło św. Mikołaja. Darczyńcami indywidualnymi były osoby z naszej parafii i zaprzyjaźnione z parafią Królewo. Serdecznie dziękuję też: Stowarzyszeniu Sona i prezesowi Leonardowi Milewskiemu, urzędowi Gminy w Sochocinie za włączenie się w to dzieło.
5.Dzisiaj przy scenie w Jońcu o godzinie 16.00 będzie wspólne kolędowanie na które zaprasza pan Wójt. Będzie można tam spotkać św. Mikołaja i zobaczyć żywą szopkę.

W Gościu: podwójnym egzemplarzu w cenie 8zl.
132 świąteczne strony – każdy znajdzie coś dla siebie

---------

Pobliska parafia:
Grudzień 2019
P W Ś C P S N
« Lis    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiwa
Kategorie