BOŻE NARODZENIE

ŻYCZENIA BISKUPA PŁOCKIEGO NA ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA
„Gdy umilkł, komnatę blask nowy oświeca –
W zdumieniu, w radości duch tonie;
Bo przed nim Najświętsza stanęła Dziewica,
Maryja z Dzieciątkiem na łonie”
(Grzegorz z Sambora – Życie Świętego Stanisława Kostki)
Umiłowani Diecezjanie!
W kończącym się Roku św. Stanisława Kostki, z sercem pełnym wdzięczności za dar Wcielenia, stajemy przed betlejemską stajenką, by oddać pokłon umiłowanemu Synowi Bożemu.
Niech w spotkaniu z Nowonarodzonym, nasze serca wypełnia dar Bożej miłości, czyniąc nas na wzór św. Młodzieniaszka z Rostkowa, świadkami dobroci i świętości Boga. Podejmujmy z gorliwością nasze chrześcijańskie powołanie, otwierając się ciągle na moc Ducha Świętego, który nas nieustannie prowadzi.
Życzę Wam wszystkim, radosnych i pełnych pokoju świąt Bożego Narodzenia. Niech Jezus przynoszący zbawienie błogosławi każdemu z osobna, naszym rodzinom i wspólnotom!
Z darem modlitwy i pasterskim błogosławieństwem –
Płock, Narodzenie Pańskie A. D. 2018 Wasz biskup Piotr
2. Osoby, które przyjęły Komunię świętą w czasie Pasterki, mogą po raz drugi przyjąć Chrystusa Eucharystycznego uczestnicząc we Mszy świętej w ciągu dnia.
3. Dziękuję za małe choinki do kościoła państwu Rzepeckim i Joannie Krzemińskiej. Dużą choinkę ofiarował pan Marek Czernikowski. Przepiękne bombki, robione na szydełku ofiarowała pani Anna Smukowska. Dekoracje naszego kościoła w sobotnie przedpołudnie wykonali: Panie Dorota Beszczyńska i Katarzyna Kołodziejczyk, a wspierali je panowie Wójt Marek Czernikowski i Jerzy Piliński – serdeczne Bóg zapłać. Dziękuje za wspólne śpiewanie kolędowanie przed pasterką i przed sumą.
4. Po sumie w naszej Parafii pojawi się św. Mikołaj w tradycyjnym stroju biskupa. Zapraszam z naszej parafii wszystkie małe dzieci i te które chodzą do VI klasy szkoły podstawowej, aby mogły być obdarowane z wielkości i szczodrobliwości wszystkich naszych wielkodusznych darczyńców. Bóg zapłać za włączenie się w tę akcję.
5. Dziś nie ma mszy św. o 15.00, natomiast jutro porządek niedzielny. Zapraszam więc na godzinę 9.00, 11.00 lub 15.00.
6. Zachęcam do lektury Gościa – podwójnego egzemplarza w cenie 8zl.
7. Rozpoczyna się wizyta duszpasterska zwaną kolędą. Chciałbym rozmawiać na temat naszej wiary, która wyraża się miedzy innymi w praktykach religijnych. Kolęda jest też dobrym czasem by zadać pytania jeśli coś dla nas nie jest zrozumiałe, czy dziwne w naszej wierze czy wspólnocie parafialnej.
Pan kościelny będzie chodził z wodą święconą, kredą i kadzidłem, tak jak to było w ubiegłych latach. Ofiary jakie wtedy są składane stanowią wynagrodzenie za Jego codzienną pracę w kościele.
Na drzwiach naszych domów po zewnętrznej stronie drzwi piszemy łac. Christus mansionem benedicat („Niech Chrystus błogosławi temu domowi”)tradycyjnie rozumiane jako imiona trzech króli. Jest to przyznanie się przed światem, że jesteśmy chrześcijanami. Prosiłbym bardzo, aby w czasie kolędy, jeśli będzie to możliwe, rodzina była w komplecie. Na stole powinny być: krzyżyk, woda święcona, kropidło i świeczki. Dzieci, a szczególnie młodzież proszę o przygotowanie zeszytów z religii. Jeśli ktoś będzie miał ochotę mnie poczęstować to będę wdzięczny. W piątki proszę o jedzenie postne, gdyż zgodnie z prawem kościelnym poszczę we wszystkie piątki w roku. Bardzo proszę o samochód z danej miejscowości, w której będę kolędować. Ofiary składane z racji kolędy są dzielone i przeznaczane na potrzeby naszej Parafii, w części są odprowadzane na pomoc budującym się kościołom, a w części na moje utrzymanie.
28 XII ( piątek) Przepitki, Salomonka i domy po drodze w Królewie
29 XII (sobota) Bolęcin wieś
31 XII (poniedziałek) Sobieski
4 I (piątek) Zaolzie i Kolonia Idzikowice (od 1100)
5 I (sobota) Bolęcin FUD
7 I (poniedziałek) Pruszkowo
8 I (wtorek) Jędrzejewo i Kolonia Kuchar
11 I (piątek) Kuchary prawa strona
12 I (sobota) Kuchary lewa strona od państwa Sokołowskich
14 I (poniedziałek) Krajęczyn od Podgrabia
15 I (wtorek) Krajęczyn prawa strona
18 I (piątek) Idzikowice od strony Królewa
19 I (sobota) Idzikowice do państwa Brzeszkiewicz (od 12.00 choinka)
21 I (poniedziałek) Królewo Kolonia
22 I (wtorek) Królewo prawa strona
25 I (piątek) Królewo lewa strona od państwa Karczewskich

---------

Pobliska parafia:
Grudzień 2019
P W Ś C P S N
« Lis    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiwa
Kategorie