ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY

Kochani Bracia i Siostry!
W najbliższą niedzielę, 6 stycznia, będziemy obchodzili uroczystość Objawienia Pańskiego. W wielu miastach i miejscowościach naszej diecezji odbędą się piękne, rodzinne Orszaki Trzech Króli.
Zapraszam Was wszystkich do licznego udziału w tych jasełkach po ulicach mazowieckich miast i wsi! Niech barwne Orszaki zgromadzą całe rodziny, młodzież, kapłanów, siostry zakonne, a uśmiech na twarzach niech będzie wyrazem radości ze spotkania z naszym jedynym Królem. Nasze świętowanie z kolędami na ustach będzie okazją do upamiętnienia pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski w 1979 r., w myśl tegorocznego hasła: „Duch Święty odnowi oblicze ziemi”.
Na czas przygotowań do Orszaku jego Organizatorom i Wam wszystkim z serca błogosławię: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen.
Płock, dnia 25 grudnia 2018 r.
W uroczystość Narodzenia Pańskiego                                                                                                                                                                                                 Wasz Biskup Piotr

1. Dziś niedziela Świętej Rodziny, zechciejmy pochylić się nad sprawami swoich rodzin, podejmujmy działania, aby nie były tylko grupami ludzi mieszkającymi pod wspólnym dachem, ale stawały się wspólnotami uczniów Chrystusa.
2. W poniedziałek o 1600 odbędzie się nabożeństwo z racji zakończenia roku. Zapraszam na wspólne uwielbienie, dziękczynienie, przebłaganie i prośby.
3. We wtorek Nowy rok i uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – tradycyjnie jest to dzień modlitw o pokój na świecie. Jesteśmy zobowiązanie do uczestnictwa we mszy św. podobnie jak w niedzielę. Z racji odpoczynku po sylwestrowej nocy mszę z godziny 9.00 przenoszę na godzinę 17.00
4. W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca z odpowiednimi nabożeństwami.
5. W niedzielę uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana świętem Trzech Króli. W tym dniu modlimy się w intencji misji, ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na misje. W tym dniu błogosławimy kredę i kadzidło. W następną niedzielę na mszy o godzinie 11.00 dzieci z naszej szkoły zaprezentują jasełka, które przygotowali z panią Katarzyną Karwowską. Bóg zapłać.
6. Trwa wizyta duszpasterska; dziękując za życzliwe przyjęcie, przedstawiam plan kolędy na następny tydzień.
4I (piątek) Zaolzie i Kolonia Idzikowice (od 1100)
5I (sobota) Bolęcin FUD
7. Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam serdeczne życzenia. Za wszelkie dobro duchowe i materialne świadczone naszej parafii Bóg zapłać.

---------

Pobliska parafia:
Grudzień 2019
P W Ś C P S N
« Lis    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiwa
Kategorie