Chrystusa Króla


Apel Biskupa Płockiego o zorganizowanie w parafiach czuwań modlitewnych w intencjach życia poczętego

Czcigodni Księża! Drodzy Diecezjanie!

W sobotę 27 listopada 2010 r. papież Benedykt XVI będzie celebrował w Bazylice św. Piotra uroczyste „Czuwanie dla życia nienarodzonego”, w łączności z nieszporami I Niedzieli Adwentu i w oczekiwaniu bliskiej uroczystości Bożego Narodzenia. Będziemy jednoczyć się modlitewnie z Ojcem Świętym. Tego dnia w naszej Bazylice Katedralnej w Płocku będę przewodniczył o godz. 17.00 nieszporom. Zapraszam na to spotkanie kapłanów pracujących w Płocku i okolicach, siostry zakonne, wspólnotę seminaryjną oraz świeckich, a zwłaszcza członków stowarzyszeń i ruchów kościelnych.

Proszę gorąco, by także we wszystkich parafiach naszej diecezji przeprowadzić podobne nabożeństwa. Zachęcam do adoracji Najświętszego Sakramentu bądź czuwań modlitewnych. Decyzję, co do formy, pozostawiam Wam Drodzy Księża.

Zaproście Waszych parafian, by jak najliczniej włączyli się w tę modlitwę. Troska o życie człowieka, szczególnie życia poczętego, jest naszą szczególną powinnością, trwa bowiem w świecie starcie cywilizacji życia z cywilizacją śmierci. Serdecznie Was pozdrawiam i przesyłam pasterskie błogosławieństwo.

Płock, dnia 16 listopada 2010 r.                                                 Wasz biskup Piotr

1. Miłość Boga jest racją istnienia świata. Parafrazując św. Augustyna, można powiedzieć, iż świat został stworzony dla Boga i dopóki w Nim nie spocznie, pozostanie niespokojny. Dzisiejsza uroczystość przypomina o zadaniu, jakie nam pozostawił do wykonania Jezus – szerzeniu Jego królestwa do czasu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Pamiętajmy, że chociaż królestwo Chrystusa nie jest z tego świata, w tym świecie już się zaczyna. W kończącym się roku staraliśmy się wprowadzić w życie wezwanie: „Bądźmy świadkami Miłości”. Zapytajmy siebie samych, jak z tego zadania żeśmy się wywiązali.

2. Jutro w liturgii Kościoła wspominamy św. Cecylię, Dziewicę i Męczennicę. W tradycji Kościoła czczona jest jako patronka muzyki sakralnej. Dołóżmy wszelkich starań, aby jeszcze bardziej czuć się odpowiedzialnymi za dar śpiewu i muzyki kościelnej.

3. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy czterotygodniowy okres przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. W przeddzień rozpoczęcia Adwentu przygotujmy wieniec adwentowy. Jego zielone gałązki są symbolem nadziei na zbawienie człowieka, okrąg symbolizuje nieprzerwany bieg lat, a cztery świece przypominają o oczekiwaniu na przyjście Zbawiciela. Zaplanujmy również swój czas tak, aby jak najczęściej uczestniczyć w roratach, adwentowej Mszy świętej ku czci Matki Bożej.

4. Bardzo dziękuje Panom Arturowi i Waldemarowi Pyrzyńskim z Bolęcina za wykonanie wykopu pod położenie kabla, którym popłynie prąd do budynku parafialnego.

5. W tym roku jak w latach poprzednich będą celebrowane Mszę Św. Roratnie po których będą kanapki i owoce dla dzieci.

6. Są do nabycia świece Caritas w cenie 6 zł za sztukę. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na pomoc potrzebującym których wspiera w swoich licznych placówkach największa na świecie organizacja charytatywna CARITAS.

7. Pamiętajmy dziś o spełnieniu obowiązku względem ojczyzny i pójdźmy na wybory oddając swój głos na ludzi sumienia.

W „GOŚCIU NIEDZIELNYM” DZISIAJ M.IN.:

■ kalendarz na rok 2011 z fotografiami z Jasnej Góry;

■ wywiad z bokserem Tomaszem Adamkiem o wierze i tęsknocie za niebem;

■ kto i dlaczego postawił w Świebodzinie ogromną figurę Chrystusa Króla?

W „MAŁYM GOSCIU NIEDZIELNYM” dołączona płyta z pierwszą częścią Ewangelią św. Łukasza do słuchania.

---------

Pobliska parafia:
kwiecień 2024
P W Ś C P S N
« mar    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Archiwa
Kategorie