I Niedziela Adwentu 2010 A

1. Rozpoczynamy w Kościele nowy rok liturgiczny pod hasłem „W komunii z Bogiem”. Liturgia wzywa nas do czuwania, przyjmowania z wiarą wydarzeń z historii zbawienia i oceny w jej świetle spraw tego świata. Czyniąc dobrze mamy przygotować się na „spotkanie przychodzącego Chrystusa”, aby w „dniu sądu” być zaliczonym „do Jego wybranych” i „posiąść królestwo niebieskie”.

2. Postarajmy się jak najczęściej uczestniczyć w roratach – adwentowej mszy ku czci Matki Bożej. Nazwa tej mszy pochodzi od pierwszych słów antyfony na wejście: „Rorate, caeli, desuper et nubes plant  justum” (Spuśćcie rosę niebiosa i obłoki niech wyleją sprawiedliwego!; Iz 45, 8). Tradycyjnie już co środa w adwencie będą odprawiane roraty w intencji wszystkich darczyńców, którzy wspomagają naszą Parafię w ciągu całego roku. Po mszy św. będzie herbata, kanapki i owoce. Za ufundowanie i przygotowanie kanapek i herbaty dziękuję państwu Piekut z Krajęczyna. Za ufundowanie owoców dziękuje państwu Kuźniewskim z Bolęcina.

3. W najbliższy wtorek w liturgii Kościoła wspominamy św. Andrzeja Apostoła. Według tradycji został ukrzyżowany w Achai. Na widok krzyża miał zawołać: „O dobry krzyżu, od dawna upragniony, weź mnie od ludzi i zwróć mnie mojemu Mistrzowi!”. Niech ten dzień liturgicznego wspomnienia Apostoła Andrzeja zachęci nas do pogłębiania duchowości Krzyża.

4. W dniu 4 grudnia, w liturgiczne wspomnienie św. Barbary, módlmy się w intencji wszystkich bezrobotnych i poszukujących pracy. Niech apel sługi Bożego Jana Pawła II o wyobraźnię miłosierdzia staje się szczególną inspiracją, by wspierać tych, którzy liczą na pomoc ludzi Kościoła.

5. Na naszym parkingu zostały wyrównane nierówności poprzez Pana Ireneusza Plińskiego żwirem podarowanym przez Pana Adama Gburzyńskiego z Krajęczyna.

6. Dziękuję za założenie rynien na organistówce Panom Jakubowi, Radosławowi i Romanowi Wiktorowiczom. Rynny w części zostały ofiarowane przez Państwa Krzemińskich z Królewa.

7. W zeszłym tygodniu Pan Tadeusz Zakrzewski doprowadził energie elektryczną do budynku gospodarczego, Bóg zapłać za tę pracę. Dziękuje za prace ziemne Panu Ireneuszowi Plińskiemu.

8. Zachęcam do abstynencji w okresie adwentu. Na  bocznym ołtarzu wyłożona jest złota księga postanowień. Decydując się na jakieś wyrzeczenie w okresie adwentu lepiej przygotujemy się na narodziny Jezusa Chrystusa.

9. Dziś „Czuwanie dla życia nienarodzonego” w naszym kościele o godzinie  1430.

10.Są do nabycia świece Caritas na nasz wigliny stół w cenie 6 zł za sztukę. Dochód przeznaczony jest na pomoc biednym świadczoną przez naszą Caritas.

W „GOŚCIU NIEDZIELNYM” DZISIAJ M.IN.:

■ obszerne fragmenty wywiadu Rzeki z papieżem Benedyktem XVI;

■ cykl adwentowy 2010 -jak zabrać się do czytania Pisma Świętego;

■ w dodatku telewizyjnym rozważania biblijne, które prowadzi m.in. Ireneusz Krosny,

---------

Pobliska parafia:
kwiecień 2024
P W Ś C P S N
« mar    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Archiwa
Kategorie