XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W historii naszego kraju są wydarzenia, które sprawiły, że wielu rodaków znalazło ojczyznę poza jego granicami. Poznali nową rzeczywistość, zasymilowali się z tamtejszą kulturą i tradycją, a dziś pracą i zaangażowaniem budują dobrobyt nowych ojczyzn. Niech ta myśl towarzyszy naszym modlitwom i otwartości na tych, którzy wśród nas pragną odnaleźć swoją nową ojczyznę.
 
Dzisiaj o godz. 16.00 na plebani spotkanie Rady Duszpasterskiej.
 
W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci z Kl. III przygotowujących się do I Komunii Św. i ich rodziców.
 
W piątek rozpoczniemy październik, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Już dzisiaj zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali o godz. 16.30. natomiast w niedzielę podczas adoracji o 14.30. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.
 
W tym tygodniu pierwszy piątek a także pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa podczas nabożeństwa różańcowego. Wyjazd do chorych od godziny 9.00.
 
Dziękuję za dzisiejszą adoracje członkom KŻR z Pruszkowa i proszę o adorację w przyszłą niedzielę członków KŻR z Krajęczyna.
 
Ogłoszenie od ks. Proboszcza z Jońca.
Na dzień 6 października Parafia w Jońcu organizuje pielgrzymkę do Częstochowy cena wyjazdu 80zł z ubezpieczeniem. Chętnych proszę o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej w Jońcu lub pod numerem tel. 695 92 30 87. Informacje w gablocie przed kościołem.
 
Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” bardzo ważna i szczera rozmowa z prowincjałem polskich dominikanów ojcem Pawłem Kozackim oraz reportaż o Romach, z którymi spotkał się papież Franciszek w czasie swojej pielgrzymki na Słowację. Do nabycia jest także „Mały Gość Niedzielny”
 
Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość, za ofiary i za modlitwę szczególnie w mojej intencji. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia (Wacławom, Rafałom, Michałom i Teresom) życzę Błogosławieństwa Bożego, a nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

---------

Pobliska parafia:
październik 2021
P W Ś C P S N
« wrz.    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archiwa
Kategorie