XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

Trwamy w miesiącu różańca świętego. Biorąc do rąk różaniec, przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 16.30. natomiast w niedzielę podczas adoracji o 14.30. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.

Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci z Kl. III przygotowujących się do I Komunii Św. i ich rodziców. Natomiast w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie dla uczniów Kl. IV i ich rodziców.

W czwartek obchodzić będziemy I czwartek miesiąca, a także wspomnienie NMP Różańcowej. Na różaniec i Mszę Św. o godz. 17.00 tego dnia zapraszam szczególnie Członków KŻR z naszej Parafii. 

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II. Na Mszy Św. o godz. 11.00 wysłuchamy krótkiego programu w wykonaniu najmłodszych uczniów naszej szkoły.

Bardzo serdecznie dziękuję Państwu Barbarze i Dominikowi Korytkowskim za nowe kwiaty przy kościele.

Dziękuję za dzisiejsze poprowadzenie nabożeństwa różańcowego i adoracji Najśw. Sakramentu członkom KŻR z Krajęczyna a za tydzień proszę o przewodniczenie modlitwie członków KŻR z Idzikowic.

W minionym tygodniu do wieczności odeszła ś.p. Jadwiga Kulińska zamieszkała w Bolęcinie. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” tekst prostujący nieprawdziwe informacje o malarzu, który namalował pierwszy obraz Jezusa Miłosiernego – Eugeniuszu Kazimierowskim oraz rozmowa o niemieckiej drodze synodalnej.

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękuję za wszelką życzliwość, za ofiary i za modlitwę szczególnie w mojej intencji. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia (szczególnie Franciszkom) życzę Błogosławieństwa Bożego, a nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

---------

Pobliska parafia:
październik 2021
P W Ś C P S N
« wrz.    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archiwa
Kategorie