XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj obchodzimy 21. Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”. Przed kościołem można złożyć do puszek ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która realizuje program stypendialny skierowany do uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi. Na Mszy Św. o godz. 11.00 krótki program, w którym wystąpią najmłodsi uczniowie naszej szkoły.
 
Dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci z Kl. IV przygotowujących się do odnowienia przyrzeczeń Chrztu Świętego i ich rodziców. Natomiast w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie dla młodzieży z klas I i II szkół średnich przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania.
 
Październik to miesiąc różańca. Zapraszam na nabożeństwo różańcowe od poniedziałku do soboty włącznie o godz. 16.30 a w niedzielę o godz. 14.30 . Zachęcam także do wspólnego odmawiania różańca w rodzinach.
 
W środę ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie odbędzie się ono o godz. 18.00. Tego dnia nie będzie nabożeństwa różańcowego o godz. 16.30 – różaniec odmówimy w ramach Nabożeństwa Fatimskiego. Można składać intencje.
 
W czwartek będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim, nauczycielom i pracownikom oświaty także emerytowanym życzę przede wszystkim wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień. Pamiętajmy także w naszych modlitwach o wszystkich naszych nauczycielach a także tych którzy odeszli już z tego świata.
 
W sobotę 16 października przypada 43 rocznica wyboru papieża Jana Pawła II.
 
W przyszłą niedzielę na godzinę 16.00 zapraszam na plebanię członków rady gospodarczej.
 
Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” oraz firma Green Office Ecologic, za zgodą ks. Biskupa Piotra Libery, podejmuje w parafiach naszej diecezji zbiórkę i utylizacje zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Pewien procent zysku z tej zbiórki jest przeznaczony na projekty Kościoła – głównie misyjne. Zachęcam do włączenia się do tej akcji. Na parkingu przy kościele będzie można złożyć zużyte: lodówki, pralki, telewizory itp. Na plakacie, który jest wywieszony w gablocie przed kościołem są podane bardziej szczegółowe informacje. Można też zabrać ulotki (znajdują się one na stoliku pod chórem) z informacjami o tej akcji.
 
Dziękuję za dzisiejsze poprowadzenie nabożeństwa różańcowego i adoracji Najśw. Sakramentu członkom KŻR z Idzikowic a za tydzień proszę o przewodniczenie modlitwie członków KŻR z Kuchar.
 
W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy między innymi o odradzającym się w Kościele stanie dziewic konsekrowanych oraz o rozpoczynającym się w Rzymie synodzie Biskupów, który będzie przebiegał inaczej niż dotychczasowe.
 
Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękuję za wszelką życzliwość, za ofiary i za modlitwę szczególnie w mojej intencji. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia (Teresom i Jadwigom) życzę Błogosławieństwa Bożego, a nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

---------

Pobliska parafia:
październik 2021
P W Ś C P S N
« wrz.    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archiwa
Kategorie