Niedziela Chrztu Pańskiego

1. Dzisiejsze święto wzywa nas do refleksji: co to znaczy być ochrzczonym? W jaki sposób przyjęty przez nas sakrament chrztu świętego skutkuje w naszym codziennym życiu? Co robimy, by dane nam nowe życie w Chrystusie rozwijać, doprowadzać do rozkwitu?

2. Trwa okres składania wizyt duszpasterskich. Zadbajmy o godną atmosferę tych spotkań. Niech ta wizyta stanie się szczególną okazją do obdarowania się życzliwością, serdecznością, a Boże błogosławieństwo spocznie na Waszych domach i miejscach pracy.

W tym tygodniu odwiedzę mieszkańców;

Poniedziałek – Pruszkowo

Czwartek – Idzikowice od strony Królewa

Piątek – Bolęcin wieś

Sobota – Bolęcin F U D

3. Dzisiejsza niedziela jest dniem spotkań dzieci komunijnych i kandydatów do bierzmowania.

4. W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić Marcin Pieniążkiewicz, kawaler zamieszkały w Królewie i Katarzyna Wrzoskiewicz, panna zamieszkała w Szczecinie. Kto wie o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.

W „GOŚCIU NIEDZIELNYM” DZISIAJ M.IN.:

■ płyta CD z walcami Straussów oraz tekst o rodzinie Straussów;

■ artykuł ks. Tomasza Jaklewicza o tym, co naprawdę świętujemy 6 stycznia w święto Trzech Króli;

■ „Życzę sobie normalności” – rozmowa z Tadeuszem Chudeckim, aktorem znanym m.in. z serialu „M jak miłość” i „CK Dezerterzy”, o mądrych wyborach w życiu i o świętych obcowaniu.

Redakcja Gościa Niedzielnego wydała Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu  w pięknej oprawie wraz z ilustracjami w cenie 100zł. za egzemplarz. Jeśli ktoś jest zainteresowany zakupem tejże Biblii bardzo proszę o zapisywanie się w zakrystii.

---------

Pobliska parafia:
Listopad 2018
P W Ś C P S N
« Paź    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Kategorie