II Niedziela zwykła

  1. Dziś Kościół obchodzi Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Również w naszej Ojczyźnie historia wiele razy zmuszała naszych rodaków do porzucenia rodzinnych stron. W naszych modlitwach prośmy Boga, aby na trudnych drogach życia migrantów i uchodźców stanęli ludzie z pomocną dłonią i otwartym sercem.
  2. Jutro obchodzimy Dzień Judaizmu. Charakter tego dnia oddaje soborowa deklaracja Nostra Aetate, która powołując się na „wielkie dziedzictwo duchowe wspólne chrześcijanom i Żydom”, zachęca „obie strony do poznania i poszanowania, które osiągnąć można przez studia biblijne i teologiczne oraz przez braterskie rozmowy”. We wtorek, tj. 18 stycznia, rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Prośmy, aby wyznawcy Chrystusa, przechodząc ponad podziałami, potrafili wnosić w otaczający świat pokój i jedność płynące z Ewangelii.
  3. W liturgiczne wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy, obchodzimy Dzień Babci, zaś nazajutrz, w sobotę, obchodzimy Dzień Dziadka. Święta Agnieszka przykładem swojego życia i męczeństwa dała nam wzór wierności wartościom płynącym z wiary. Okażmy i my swoją wdzięczność tym, którym zawdzięczamy umocnienie i rozwój naszej wiary.
  4. Bardzo dziękuję za życzliwą atmosferę podczas wizyty duszpasterskiej, za otwarte drzwi domów i szczere rozmowy. Kolęda dobiega końca, w tym tygodniu odwiedzę mieszkańców;

poniedziałek – Krajęczyn, Podgrabie,( od godz. 830)

czwartek – Krajęczyn prawa strona,

piątek – Królewo kolonie

sobota od godziny 12 – Królewo strona lewa patrząc w kierunku Jońca. Zmiana godziny rozpoczęcia kolędy podyktowana jest choinką w naszej szkole, która rozpocznie się o godzinie 10.

W „GOŚCIU NIEDZIELNYM” DZISIAJ M.IN.:

■ po rozmowie z papieżem wrócił do Kościoła – wywiad z Peterem Seewaldem, autorem wywiadu rzeki z papieżem Benedyktem XVI „Światłość świata”;

■ „Koptowie na celowniku” – artykuł o terrorze wobec chrześcijan w Egipcie;

■ ile zyskamy z OFE i ile stracimy z ZUS-em – o pułapkach zmian zaproponowanych przez rząd w systemie emerytalnym.

---------

Pobliska parafia:
Listopad 2018
P W Ś C P S N
« Paź    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Kategorie