II NIEDZIELA WIELKANOCNA – NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego. Kończy ona oktawę Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest Miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Jakże więc nie dziękować za wielki dar miłosierdzia, a szczególnie za łaskę sakramentu pokuty!?

Dzisiaj po Mszy Św. o 11.00 spotkanie dla dzieci z klas III i ich rodziców. Natomiast we wtorek o 18.00 próba dla uczniów KL. IV

Przypominam, iż w przyszłą sobotę o godz. 9.00 odbędzie się w kancelarii parafialnej egzamin dla kandydatów do bierzmowania z klas I szkoły średniej. Na egzamin przychodzimy z rodzicem. Do egzaminu są dopuszczeni tylko Ci kandydaci, którzy wcześniej dostarczyli opinię swojego katechety i podanie.

Dziękuję członkom KŻR z Pruszkowa za poprowadzenie dzisiejszej adoracji Najświętszego Sakramentu. Proszę za tydzień o poprowadzenie adoracji członkom KŻR z Krajęczyna.

Już dzisiaj pragnę bardzo serdecznie zaprosić wszystkich parafian i gości na Misje parafialne, które jak już było ogłaszane odbędą się w dniach 30 kwietnia – 3 maja. Misje poprowadzi dobrze nam znany ks. Marek Wilczewski proboszcz z Baboszewa. Misje dla parafii to szczególny czas. To okazja do zastanowienia się nad swoją wiarą, a przede wszystkim nad swoją obecnością w kościele i zaangażowaniem w życie parafii, oraz nad tym jak żyję sakramentami, które już przyjąłem, czy jestem wierny Bogu i temu co Mu ślubowałem podczas chrztu czy sakramentu Małżeństwa. Misje odbywają się w parafii raz na 10 lat. Może to moje pierwsze, a może ostatnie misje w życiu. Wykorzystajmy ten czas jak najlepiej na odnowienie swojej więzi z Bogiem. Ulotki z programem misji są wyłożone pod chórem we wnęce naprzeciwko Bocznego wejścia.

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

---------

Pobliska parafia:
październik 2023
P W Ś C P S N
« wrz    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiwa
Kategorie