XXV Niedziela zwykła


1.       Kościół w Polsce obchodzi 45 Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.

2.       Dziś ofiarami do puszek wesprzemy Katolicki Uniwersytet Lubelski. Ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać.

3.       W sobotę grupa 21 osób z naszej parafii wzięła udział w pielgrzymce do Rostkowa, miejsca narodzin i życia św. Stanisława Kostki, który jest patronem dzieci i młodzieży.

4.       W poniedziałek o godzinie 5.00 z naszej parafii wyruszy pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę. Planowany  powrót na godzinę 20.00.

5.       Serdecznie dziękuję Przedsiębiorstwu Robót Drogowo Mostowych z Płońska  za destrukt (asfalt uzyskany z frezowania dróg), którym utwardzimy zjazd w drogę z parkingu przed kościołem. Za wykonanie robót ziemnych związanych z tą pracą dziękuję Panu Andrzejowi Prządakowi.

6.       W środę obchodzimy wspomnienie św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przy tej okazji składam serdeczne życzenia Mateuszowi Pilińskiemu, lektorowi naszej parafii,  który już wkrótce zasili szeregi kleryków wstępując do Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku.

7.       Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m.in.:

– o Modlitwie Jezusowej, którą można odmawiać wszędzie;

– o burzach wokół Benedykta XVI w związku z książką „Atak na Ratzingera”;

– o studiach, na których uczą, że dziecko samo ma decydować, czy chce być chłopcem czy dziewczyną.

---------

Pobliska parafia:
maj 2024
P W Ś C P S N
« kw.    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiwa
Kategorie