XXVI Niedziela zwykła.


1. W piątek wspomnienie św. Hieronima. Zapraszamy do pogłębionej lektury Biblii, bowiem „nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” (św. Hieronim).

2. Od soboty rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe. Przypominamy, że wierni, którzy odmawiają różaniec w kościele, w domu lub w pobożnym zgromadzeniu, mogą zyskać odpust zupełny. Należy jednak pięć dziesiątek odmówić w sposób ciągły i z modlitwą ustną połączyć pobożne rozważanie tajemnic. Różaniec w naszym kościele będzie odmawiany w dni powszednie o 16.30, natomiast w niedzielę o 14.30.

3. Od następnej Niedzieli rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Jeśli ktoś chciałby wesprzeć potrzebujących ofiarowując odzież, żywność to proszę przekazać te dary do naszej parafii. Koło Caritas rozdzieli je wśród potrzebujących. Zachęcam jednak do czynienia miłosierdzia indywidualnie, jeśli widzimy potrzebujących, rozeznajmy dobrze potrzeby i pomagajmy nie tylko materialnie. Pomoc duchowa jest również bardzo potrzebna i może ważniejsza, bo ona powoduje  wyjście z dysfunkcji.

4. Pielgrzymom na Jasną Górę dziękuję za ofiarę w kwocie 437 zł, którą złożyli na potrzeby naszej parafii.

5. Na plebanii zainstalowany jest już piec na ekogroszek. Serdecznie dziękuję ofiarodawcom Państwu Rajczak za wydatną pomoc w zakupie. Parce związane z podłączeniem kotła wykonali panowie Adam Rajca i Marcin Miłoszewski. Za solidność i zaangażowanie serdeczne Bóg zapłać.

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m.in.:
– o niemieckich miastach, które odwiedza Benedykt XVI;

– dlaczego warto poświęcić czas na szukanie swoich korzeni?;
W nowym „Małym Gościu Niedzielnym”:

– o dzieciach prześladowanych za wiarę w Pana Jezusa;

– wielka mapa świata, aby wiedzieć, gdzie chrześcijanie są prześladowani i pamiętać o modlitwie za nich.

---------

Pobliska parafia:
maj 2024
P W Ś C P S N
« kw.    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiwa
Kategorie