XXVII Niedziela zwykła.


1. We wtorek Kościół w liturgii obchodzi wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, zwanego Biedaczyną z Asyżu. Wyrzekł się on wszelkich dóbr i żył w ubóstwie. Poświęcił całkowicie swoje życie Bogu i służbie człowiekowi. Jan Paweł II w 1979 r. ogłosił św. Franciszka, który jako pierwszy pokazał chrześcijański stosunek do otaczającej nas natury, patronem ekologów. Spróbujmy choć trochę naśladować prostotę świętego w swoim życiu.

2. W Tygodniu Miłosierdzia Kościół wspomina świętą Faustynę Kowalską, Apostołkę Miłosierdzia. Mając 20 lat wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Pokornej i niewykształconej zakonnicy Bóg powierzył zadanie szerzenia Miłosierdzia Bożego. Wpatrzeni w życie Sekretarki Miłosierdzia włączajmy się w dzieło świadczenia swoim życiem o ogromie Bożego Miłosierdzia poprzez modlitwę, słowo i czyny.

3. W październiku – miesiącu szczególnie poświęconym modlitwie różańcowej, w najbliższą sobotę, oddajemy cześć Matce Bożej Różańcowej. Papież Paweł VI zwrot recitare rosario (odmawiać różaniec), zastępował wyrażeniem meditare rosario (medytować, rozważać różaniec). Pamiętajmy o tym, gdy modlimy się różańcem, że jego istotą nie jest powtarzanie dziesiątek razy Zdrowaś Maryjo, ale rozważanie życia Maryi i Jej Syna. Zapraszam do odmawiania różańca w naszym kościele o 16.30.

W sobotę na godzinę 10 członkowie kół żywego różańca udają się na spotkanie do Smardzewa. Proszę podać mi dziś ile osób pojedzie z poszczególnych miejscowości.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Przypominam o spowiedzi i komunii św. szczególnie kandydatom do bierzmowania.

5. „Jan Paweł II – Człowiek Modlitwy” – to hasło XI Dnia Papieskiego, który będziemy obchodzić w przyszłą niedzielę – 9 października. Będziemy w tym dniu dziękować Bogu za beatyfikację Jana Pawła II oraz modlić się o jego kanonizację. Organizatorem obchodów jest Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która zbiera pieniądze na stypendia dla zdolnej młodzieży z małych miast i wsi. Zachciejmy wesprzeć ten szczytny cel swoją ofiarą. Z naszej parafii obecnie trzy młode osoby są stypendystami.

6. W przyszłą niedziele spotkania dzieci komunijnych i ich rodziców oraz kandydatów do bierzmowania.

7. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m.in.:

– o tym, że tylko w Europie maleje liczba chrześcijan. Na innych kontynentach Kościół dynamicznie się rozwija. Każdego dnia przybywa na świecie 80 tys. chrześcijan;

– o tym, jak Ojciec Święty Benedykt XVI dodał odwagi przeżywającemu trudny czas Kościołowi w Niemczech.

---------

Pobliska parafia:
październik 2023
P W Ś C P S N
« wrz    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiwa
Kategorie