Archive for grudzień 22nd, 2010

Uroczystość ŚWIĘTEJ RODZINY

1. W uroczystość Świętej Rodziny należy przypomnieć o tym, że rodzina jest prawdziwym sanktuarium życia, miejscem w którym życie, dar Boga, może w sposób właściwy być przyjęte i chronione.

2. Po świętach Bożego Narodzenia rozpoczynamy kolędę, czyli wizytę duszpasterską. Celem kolędy jest pobłogosławienie domu, wspólna modlitwa kapłana z domownikami i bliższe rozeznanie stanu duszpasterskiego parafii. Przyjęcie kapłana we własnym domu ma wartość religijnego świadectwa. Zadbajmy zatem, aby wspólne spotkania kolędowe zachowały rodzinny i ewangeliczny wymiar.

W najbliższym tygodniu od godziny 900 odwiedzać będę  rodziny zamieszkujące w:

Wtorek – Pruszkowo Zaolzie i Idzikowice Kolonia

Środa – Jędrzejewo

Czwartek – Przepitki i Salomonka

Piątek – Sobieski

3. Ostatni dzień roku, 31 grudnia, przeżyjmy w duchu wdzięczności Bogu za to, że ofiarował nam ten kończący się rok, i za wszelkie łaski, jakimi nas obdarzył. Zapraszamy do wspólnego udziału w nabożeństwie dziękczynnym, pokutnym i błagalnym na godzinę 17 00. Wkroczmy w Nowy Rok z czystym sumieniem, spoglądając w przyszłość z wiarą i zaufaniem. Porządek nabożeństw 1 stycznia jest jak w każdą niedzielę: 900, 1100, 1500.  Przypominam, że jesteśmy zobowiązani do obecność tego dnia w kościele. Nieobecność z powodu lenistwa, niedbalstwa jest grzechem ciężkim.

4. Biskup płocki Piotr Libera udzielił diecezjanom na piątek 31 grudnia dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz od zabaw hucznych.

Dyspensa związana jest z popularnym Sylwestrem, czyli zabawą na pożegnanie starego i powitanie nowego roku. W tym roku przypada ona w piątek, a więc w dzień, w którym Kościół zakazuje zabaw hucznych i nakazuje post. Udzielona przez ordynariusza płockiego dyspensa dotyczy diecezjan oraz wszystkich osób, które będą uczestniczyć w zabawach sylwestrowych na terenie diecezji płockiej.

Boże Narodzenie

Życzenia świąteczne Biskupa Płockiego

Kochani Diecezjanie!

Wypełnił się czas adwentowego oczekiwania. Świętowanie tajemnicy Wcielenia i Narodzenia Pańskiego jest szczególną szansą pogłębienia naszej komunii z Bogiem. Małe, bezbronne Dzieciątko z betlejemskiej stajenki, otoczone troską Maryi i Józefa, pozwala nam przeżywać w wyjątkowy sposób bliskość i miłość Boga.

Na czas świąt Bożego Narodzenia życzę Wam Kochani, abyście w Waszych rodzinach i środowiskach, mogli doświadczyć pokoju i radości, które płyną ze wspólnoty z Bogiem. Niech Słowo, które zamieszkało wśród nas, obdarza Was obficie swoim błogosławieństwem, umacnia nadzieję oraz pomnaża miłość wzajemną!

Z darem modlitwy i pasterskim błogosławieństwem

Wasz biskup Piotr

Do życzeń ks. Biskupa dołączam się i ja również.

1. Dziękuję naszej scholii na czele z Panem Organistą za przygotowanie i zaśpiewanie kolęd  przed Pasterką.

2. Bardzo dziękuję za przyozdobienie naszego kościoła na święta Bożego Narodzenia wszystkim zaangażowanym. Były dziewczęta,  które z Panią Dorotą stroiły choinki. Pojawili się też chłopcy którzy,  z Panem Ryszardem wszystko pozestawiali i poskręcali. Bardzo dziękuję  za zaangażowanie i pracę Panu Kościelnemu.

Choinki do kościoła ofiarowała Pani Elżbieta Prządak  – Bóg zapłać.

3. Po sumie będzie w naszej Parafii św. Mikołaj zapraszam wszystkie małe dzieci i te chodzące do szkoły podstawowej, aby mogły być obdarowane z wielkości i szczodrobliwości wszystkich naszych wielkodusznych darczyńców. Nasze Paczki przygotowali członkowie Caritas. Bóg zapłać wszystkim włączającym  się w tę akcję.

4. W pierwsze święto nie ma Mszy św. o 15. W drugi dzień świąt porządek niedzielny.

Dzisiejszy Gość  Niedzielny jest dwutygodnikiem zawierającym podwójną treść i kosztuje 7 zł. Znajdziemy w nim m.in.:

■ ozdobę choinkową z motywem religijnym i opisem;

■ o Sensie w pieluszkach

– ks. Tomasz Jaklewicz pomaga zrozumieć tajemnicę Bożego Naradzenia;

■ Pan Bóg w oczach dzieci

– czasem zabawne, czasem głębokie, ale zawsze zaskakujące wypowiedzi maluchów o sprawach najważniejszych;

■ przegląd najważniejszych wydarzeń minionego roku.

Pobliska parafia:
grudzień 2010
P W Ś C P S N
« lis   sty »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiwa
Kategorie