Boże Narodzenie

Życzenia świąteczne Biskupa Płockiego

Kochani Diecezjanie!

Wypełnił się czas adwentowego oczekiwania. Świętowanie tajemnicy Wcielenia i Narodzenia Pańskiego jest szczególną szansą pogłębienia naszej komunii z Bogiem. Małe, bezbronne Dzieciątko z betlejemskiej stajenki, otoczone troską Maryi i Józefa, pozwala nam przeżywać w wyjątkowy sposób bliskość i miłość Boga.

Na czas świąt Bożego Narodzenia życzę Wam Kochani, abyście w Waszych rodzinach i środowiskach, mogli doświadczyć pokoju i radości, które płyną ze wspólnoty z Bogiem. Niech Słowo, które zamieszkało wśród nas, obdarza Was obficie swoim błogosławieństwem, umacnia nadzieję oraz pomnaża miłość wzajemną!

Z darem modlitwy i pasterskim błogosławieństwem

Wasz biskup Piotr

Do życzeń ks. Biskupa dołączam się i ja również.

1. Dziękuję naszej scholii na czele z Panem Organistą za przygotowanie i zaśpiewanie kolęd  przed Pasterką.

2. Bardzo dziękuję za przyozdobienie naszego kościoła na święta Bożego Narodzenia wszystkim zaangażowanym. Były dziewczęta,  które z Panią Dorotą stroiły choinki. Pojawili się też chłopcy którzy,  z Panem Ryszardem wszystko pozestawiali i poskręcali. Bardzo dziękuję  za zaangażowanie i pracę Panu Kościelnemu.

Choinki do kościoła ofiarowała Pani Elżbieta Prządak  – Bóg zapłać.

3. Po sumie będzie w naszej Parafii św. Mikołaj zapraszam wszystkie małe dzieci i te chodzące do szkoły podstawowej, aby mogły być obdarowane z wielkości i szczodrobliwości wszystkich naszych wielkodusznych darczyńców. Nasze Paczki przygotowali członkowie Caritas. Bóg zapłać wszystkim włączającym  się w tę akcję.

4. W pierwsze święto nie ma Mszy św. o 15. W drugi dzień świąt porządek niedzielny.

Dzisiejszy Gość  Niedzielny jest dwutygodnikiem zawierającym podwójną treść i kosztuje 7 zł. Znajdziemy w nim m.in.:

■ ozdobę choinkową z motywem religijnym i opisem;

■ o Sensie w pieluszkach

– ks. Tomasz Jaklewicz pomaga zrozumieć tajemnicę Bożego Naradzenia;

■ Pan Bóg w oczach dzieci

– czasem zabawne, czasem głębokie, ale zawsze zaskakujące wypowiedzi maluchów o sprawach najważniejszych;

■ przegląd najważniejszych wydarzeń minionego roku.

---------

Pobliska parafia:
kwiecień 2024
P W Ś C P S N
« mar    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Archiwa
Kategorie