Archive for lipiec 7th, 2011

XV Niedziela zwykła


1.      W najbliższy poniedziałek, tj. 11 lipca, w liturgii Kościoła wspominamy św. Benedykta, opata, patrona Europy. Stworzona przez niego reguła życia zakonnego streszcza się w haśle „módl się i pracuj”. Uczmy się od Patrona Europy ocalać na starym kontynencie chrześcijańskie dziedzictwo mądrości i wierność prawdzie.

2.      W sobotę, tj. 16 lipca, obchodzimy wspomnienie Matki Bożej z góry Karmel. W roku 1251 Matka Boża objawiła się świętemu Szymonowi Stockowi i obiecała szczególną opiekę tym, którzy będą nosić szkaplerz. Wielkim czcicielem Matki Bożej Szkaplerznej pozostał bł. Jan Paweł II. Niech i dla nas szkaplerz staje się znakiem naszej więzi z Maryją.

3.      Jeśli ktoś z nas nie ma jeszcze planów na wakacyjny wyjazd to może pojechać z grupą z naszej parafii  nad morze w dniach od 17 do 19 sierpnia. Będziemy w  Międzyzdrojach, Wolińskim Parku Narodowym, Świnoujściu i Ahlbeck w Niemczech, Kamieniu Pomorskim i Wolinie. W cenie 350 zł zawarta jest opieka przewodnika, nocleg w hotelu Bryza, 2 śniadania i 2 obiadokolacje, oraz bilety do zwiedzanych obiektów i koszt autokaru. Jest tylko kilka miejsc.

4.      Na początku marcu przyszłego roku z naszej parafii będzie pielgrzymka do  Ziemi Świętej.  Są jeszcze 2 wolne miejsca. Całkowity koszt pielgrzymki to 2980zł i 35 USD. Bliższe informacje w zakrystii.

5.      W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić  Łukasz Kozłowski kawaler zamieszkały w Krajęczynie i Agata Stróżyk panna zamieszkała w Warszawie. Jeśli ktoś wie o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest powiadomić kancelarię parafialna.

6.      Do naszego kościoła w zeszłym tygodniu zakupiłem drewniany krzyż z rzeźbioną figurą Chrystusa. Krzyż dzięki pomocy Pana Adama Rajcy wisi już przy głównym wejściu do naszego kościoła. Serdecznie dziękuję za ofiarę na ten cel.

7.      Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m.in.:

– wzruszające świadectwo rodziców chorego Adasia, który nauczył ich większej miłości;

– o oczyszczonych z zarzutów członkach byłej Komisji Majątkowej i o milczeniu mediów w tej sprawie;

– o diable, który zawsze jest smutny.

Pobliska parafia:
lipiec 2011
P W Ś C P S N
« cze   sie »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archiwa
Kategorie