Archive for lipiec 28th, 2011

XVIII Niedziela zwykła


1.       Od jutra rozpoczyna się sierpień – miesiąc abstynencji i modlitwy o trzeźwość w Polsce. Wspominamy rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.  Na bocznym ołtarzu wyłożona jest księga abstynencji,   zachęcam podejmujących wyrzeczenie do wpisywania się.

2.        We wtorek, 2 sierpnia, odpust Porcjunkuli. Można tego dnia zyskać odpust zupełny. Warunki odpustu: stan łaski uświęcającej, Komunia św., nawiedzenie kościoła i odmówienie modlitwy w intencjach Ojca Świętego (Ojcze nasz i Wierzę w Boga) oraz brak przywiązania do najmniejszego nawet grzechu.

3.       W czwartek, 4 sierpnia, wspomnienie św. Jana Vianney’a. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszych proboszczach, których on jest patronem.

4.        W tym tygodniu przypada pierwszy  piątek miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu jak zawsze o godzinie 1630 . Zachęcam do spowiedzi pierwszopiątkowej.

5.       W sobotę święto Przemienienia Pańskiego.

6.       W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić Hubert Wiśniewski, kawaler zamieszkały w Krajęczynie i Marlena Adamiak, panna zamieszkała w Soboklęszczu . Bardzo proszę o poinformowanie jeśli pomiędzy tymi osobami zachodzą przeszkody małżeńskie.

7.       Dziękuję za pracę koparką Panu Andrzejowi Prządakowi.

8.       Bardzo proszę o dokonywanie wpłat wyjeżdżających nad morze w terminie od 16-19 sierpnia.

9.       Zachęcam do uczestnictwa w pieszej pielgrzymce diecezjalnej na Jasną Górę. Wszystkich tych, którzy z racji choroby, pracy, bądź innych przyczyn nie mogą pójść pieszo, zapraszam do pielgrzymowania duchowego. Zapisywać się można w zakrystii.

10.   Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

11.   Dziś z racji wspomnienia św. Krzysztofa błogosławimy pojazdy mechaniczne i ich kierowców. Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymamy breloczek. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczę na misje. Jadąc samochodem powinniśmy pamiętać o tym, że zawsze jesteśmy chrześcijaninem i powinniśmy na drodze również dawać świadectwo naszej wiary.

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m.in.:

– o 150. rocznicy objawień Matki Bożej na Wiktorówkach w Tatrach;

– rozmowa z ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej, Hanną Suchocką, o miłości do Kościoła, kobiecej dyplomacji w Watykanie i sumieniu polityka;

– pielgrzymka do sanktuarium maryjnego w Berdyczowie w ramach cyklu wakacyjnego „Bliskie Kresy”.

Pobliska parafia:
lipiec 2011
P W Ś C P S N
« cze   sie »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archiwa
Kategorie