Archive for lipiec 15th, 2011

XVI Niedziela zwykła


1. W czasie naszych wakacyjnych wędrówek nie zapomnijmy o uczestnictwie w Eucharystii, która jest w pełnym tego słowa znaczeniu sakramentem miłości, pojmowanej jako dar z siebie. Bez duchowego pokarmu, czerpanego z Ciała i Krwi Chrystusa, ludzka miłość pozostaje zawsze skażona egoizmem.

2. W środę, tj. 20 lipca, wspominamy w liturgii Kościoła błogosławionego Czesława. Żył w XIII wieku, był jednym z pierwszych dominikanów. Sam gorliwie głosił Ewangelię i zakładał klasztory dominikańskie w Pradze i Wrocławiu. We wrocławski kościele św. Wojciecha znajdują się jego relikwie.

3. W sobotę obchodzimy święto jednej z trzech patronek Europy – św. Brygidy. Żyła w XIV wieku w Szwecji. Polecajmy jej wstawiennictwu sprawy Europy.

4.  Zachęcam do udziału  w pielgrzymce. Tegoroczna XXX Piesza Pielgrzymka z Płocka na Jasną Górę wyruszy 6 sierpnia podhasłem: Proste wejrzenie ku Bogu”. Są to szczególne rekolekcje. Jest to czas wysiłku, ofiary i przemyśleń zbliżających do Boga.

Zapraszamy do duchowego pielgrzymowania wszystkich tych, którzy z racji choroby, pracy bądź innych przyczyn nie mogą pójść pieszo. Zapisywać się można w zakrystii.

5.Wyjazd na naszą pielgrzymkę do Gietrzwałdu i świętej Lipki będzie 29 lipca o godzinie 5 rano. Powrót planuję na godzinę 20 wieczorem. Są jeszcze miejsca na wyjazd nad Morze Bałtyckie w sierpniu i na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w marcu.

6. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m.in.:

– jaką wartość ma posłuszeństwo wobec przełożonych w Kościele;

– argumenty za i przeciw obowiązkowi posyłania 6-latków do szkoły;

– dodatek telewizyjny z rozważaniami Ewangelii, który wraca na prośbę czytelników;

– a także co naprawdę wydarzyło się w pallotyńskiej parafii podczas wojny w Rwandzie.

Pobliska parafia:
lipiec 2011
P W Ś C P S N
« cze   sie »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archiwa
Kategorie