Archive for lipiec 6th, 2012

XIV Niedziela Zwykła


  1. Dziś  po mszy św. o godzinie 9.00 w naszym kościele odbędzie się koncert pt. „Pieśń o życiu i śmierci Fryderyka Chopina”. Grać będzie najwybitniejszy polski chopinista prof. Jerzy Maciejewski. Wiersze Romana Brandstaettera recytować będzie znany aktor  Wacław Szklarski. Serdeczne dziękuję panom za ich obecność pośród nas i podzielenie się z nami swoją wiarą i talentem.
  2. Z środy na czwartek o północy z naszej parafii uda się 57 osobowa grupa na pielgrzymkę do Sokółki, Wilna i Suwalszczyznę. Planowany powrót w sobotę około godziny 20.   Proszę zabrać ze sobą dowody osobiste i jedzenie gdyż pierwszy posiłek wspólny to obiadokolacja w czwartek.
  3. W środę obchodzimy święto św. Benedykta, opata, patrona Europy. Warto tutaj wspomnieć o łaskach otrzymanych przez osoby noszące medalik św. Benedykta. Oczywiście nie ma tu mowy o jego roli jako talizmanu i nie można traktować medalika zabobonnie. Jest to zawsze działanie Bożego miłosierdzia, którego wzywamy z ufnością, poprzez zasługi św. Benedykta. Wiernym pragnącym otrzymać szczególną pomoc, zaleca się odmawianie modlitwy „Zdrowaś Maryjo…” i „Chwała Ojcu” oraz słowa modlitwy umieszczone na medaliku: „Niech Święty Krzyż będzie moim światłem, a smok niech nie będzie mym panem. Odejdź szatanie i nie skłaniaj mnie nigdy do marności. Napój, który wlewasz, jest zatruty, wypij sam swoją truciznę”. Medalik musi być poświęcony przez benedyktyna lub kapłana, który otrzymał taki przywilej. Ktokolwiek nosi na sobie ten medalik, może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (spowiedź, Komunia, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu).
  4. Trwają wakacje. Dla nas, a zwłaszcza dla naszych dzieci i młodzieży niech staną się one okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno tej ziemi niech przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej.
  5. W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić Tomasz Chrząszczewski, kawaler zam. w Kucharach i Sylwia Szymańska, panna zam. w Gołowicach. Znających ewentualne przeszkody zachodzące między narzeczonymi proszę o ich zgłoszenie.
  6. Z naszej parafii w terminie od 15 do 23 kwietnia 2013 roku uda się Pielgrzymka Wiary do grobu Jana Pawła II i śladami włoskich świętych. Nawiedzimy też sanktuarium w Altoetting i Wiedeń. Chętnych zapraszam po umowę, którą trzeba będzie wypełnić i oddać z zadatkiem 300 zł. Ilość miejsc 40 ograniczona i dlatego o tym kto pojedzie, decydować będzie termin oddania umowy wraz z zadatkiem. Przewidywany koszt to 1990zł i 80 Euro.
  7. Dobiega końca renowacja naszych ołtarzy, szafy organowej, ambony i chrzcielnicy. Wszystkim czującym się odpowiedzialnymi za nasz parafialny kościół składam serdeczne Bóg zapłać.
  8. Jest nowy kalendarz na rok przyszły, chcących zamówić mszę św. zapraszam w tygodniu, bądź proszę o telefon.
  9. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m.in.:

– oaza – ruch, przez który przeszło aż 2 mln Polaków, nie umarła, ale żyje i ma się dobrze;

– dlaczego święta Rita cieszy się ogromną popularnością na całym świecie?

– o katedrze w Reims – narodowej chrzcielnicy Francji – wakacyjny cykl „Europa katedr”.

Pobliska parafia:
lipiec 2012
P W Ś C P S N
« cze   sie »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiwa
Kategorie