Archive for lipiec 28th, 2012

XVII Niedziela Zwykła

1. Eucharystia – uczta mesjańska. Podczas każdej mszy św. na nowo dokonuje się cud rozmnożenia chleba, z tym, że jest to chleb inny niż ten, który jedli zgromadzeni wokół Jezusa ludzie. Mówiąc o Eucharystii jako uczcie można podkreślić konieczność przystępowania do stołu Pana zwłaszcza w kontekście wielu katolików, którzy na mszy świętej są tylko widzami, tzn. nie podchodzą z różnych względów do stołu Pana.
2. Dziś po mszach św. błogosławimy pojazdy, prosząc Boga za wstawiennictwem św. Krzysztofa o szczęśliwe docieranie do celu.
3. Wczoraj poświęciłem metalowy – nowo wykonany krzyż w Sobieskach, który stanął na miejscu już przewracającego się drewnianego. Serdecznie dziękuję za troskę i wrażliwość fundatorom. Zachęcam do zadbania o figurki i krzyże przydrożne w sąsiedztwie naszych zabudowań.
4. W tym tygodniu wspominamy: w środę – św. Alfonsa Marię Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła; w sobotę – św. Jana Marię Vianneya, kapłana.
5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca.
6. W środę rozpoczyna się sierpień – miesiąc trzeźwości. Bardzo proszę o podjęcie tego apelu i powstrzymanie się od używania alkoholu. Ten trud powstrzymania się od picia alkoholu ofiarujmy w intencji rodzin dotkniętych chorobą alkoholową i pielgrzymujących do tronu naszej Matki. Zachęcam do uczestnictwa w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę.
7. Eucharystia jest ucztą braci i sióstr w Chrystusie, a między braćmi i siostrami nie powinno być podziałów. Jak to się ma do udziału we mszy świętej, gdzie często obok siebie stoją ludzie, którzy poza świątynią są dla siebie wrogami – nie odzywają się do siebie, są do sobie często uprzedzeni? Chrystus dziś rozdał nam swoje Ciało i swoją Krew, niech ten dar przemieni nasze życie, abyśmy odrzucili pragnienie zemsty i znieczulicy wobec naszych braci i sióstr.
8. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m.in.:
– o największej na świecie telewizji katolickiej, która utrzymuje się dzięki Opatrzności Bożej i swoim widzom;
– o osobach poszkodowanych przez trąbę powietrzną – jak im pomóc?;
– odpowiedzi na wszystkie trudne pytania związane z in vitro.

Pobliska parafia:
lipiec 2012
P W Ś C P S N
« cze   sie »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiwa
Kategorie