Archive for lipiec 15th, 2012

XV Niedziela Zwykła


  1. W poniedziałek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. W wielu wspólnotach parafialnych odbywa się przyjęcie szkaplerza i włączenie do rodziny karmelitańskiej. Przypominam, jakie są obowiązki noszących szkaplerz: naśladować Maryję, nosić nieustannie Jej znak, troszczyć się o dobro wszystkich ludzi, przyjąć szkaplerz z rąk kapłana, odmawiać naznaczoną modlitwę. Uznając szkaplerz znakiem Maryi Kościół związał go z dwoma łaskami, tak zwanymi przywilejami szkaplerznymi: pierwsza – szkaplerz gwarantuje szczególną opiekę Najświętszej Maryi Panny w trudnych sytuacjach i niebezpieczeństwach doczesnego życia; druga – w znaku szkaplerza Maryja obiecała szczęśliwą śmierć i zachowanie od wiecznego potępienia.
  2. W tym tygodniu wspominamy ponadto: w piątek – bł. Czesława, kapłana.
  3. Trwają wakacje. Dla nas, a zwłaszcza dla naszych dzieci i młodzieży niech staną się one okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno tej ziemi niech przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej.
  4. W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić Tomasz Chrząszczewski, kawaler zam. w Kucharach i Sylwia Szymańska, panna zam. w Gołowicach, oraz Jakub Ciosek, kawaler zam. w parafii Wrona i Ewa Włodarska, panna zam. w Idzikowicach. Znających ewentualne przeszkody zachodzące między narzeczonymi proszę o ich zgłoszenie.
  5. Dobiegła końca renowacja naszych ołtarzy, szafy organowej, ambony i chrzcielnicy i obrazu św. Zygmunta. W zimę do renowacji oddam,  również feretrony procesyjne. Wszystkim czującym się odpowiedzialnymi za nasz parafialny kościół składam serdeczne Bóg zapłać.
  6. Są jeszcze wolne miejsca na Pielgrzymkę Wiary do grobu Jana Pawła II i śladami włoskich świętych. Nawiedzimy też sanktuarium w Altoetting i Wiedeń. Termin wyjazdu od 15 do 23 kwietnia 2013 roku. Przewidywany koszt to 1990zł i 80 Euro.
  7. Wczoraj dobiegła końca nasza pielgrzymka do Ostrej Bramy.

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m.in.:

– czy nienoszenie koloratki i ściąganie z internetu to grzech? – o starych grzechach na nowo;

– krótka instrukcja obsługi daru proroctwa;

– jak Matka Teresa z Kalkuty troszczyła się o księży – rozmowa z przyjacielem świętej.

Pobliska parafia:
lipiec 2012
P W Ś C P S N
« cze   sie »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiwa
Kategorie