Archive for październik 3rd, 2013

XXVII niedziela zwykła


1. W sobotę 12 października odbędzie się pielgrzymka Kół Żywego Różańca do sanktuarium w Smardzewie. Początek o godzinie 10.00 powrót około 14.00. Proszę, aby jeśli to możliwe, z każdej róży pojechało po pięciu członków. Wyjazd indywidualnie samochodami. Proszę zgłosić, jeśli ktoś niemiałby czym pojechać, zorganizuję transport. Zelatorki proszę o informację ile osób pojedzie, gdyż trzeba zakupić odpowiednią ilość pączków i przygotować herbatę.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek –Najświętszą Maryję Pannę Różańcową, w środę – bł. Wincentego Kadłubka.

3. W przyszłą niedzielę obchody Dnia Papieskiego. Tegoroczny XIII Dzień Papieski, z polecenia Konferencji Episkopatu Polski, będziemy obchodzili pod hasłem: „Jan Paweł II – Papież dialogu”. Zgłębianie papieskiego nauczania na ten temat, w łączności z ojcem świętym Franciszkiem, w klimacie modlitwy i pogłębionej refleksji, może przynieść poprawę umiejętności twórczego spotkania ludzi odmiennych poglądów czy wyznawanej wiary, ludzi głęboko religijnych i szczerze poszukujących Boga. Promowany wielokrotnie przez Jana Pawła II dialog, wydaje się zadaniem jak najbardziej aktualnym. Biskupi proszą m.in. o wsparcie dla powołanej przez Episkopat Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która otacza opieką wielu stypendystów – uzdolnioną młodzież z uboższych rodzin.

4. Trwa październik, miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Niech modlitwa różańcowa zjednoczy nas wszystkich w upraszaniu nawrócenia dla świata, dla naszych rodzin i niech ona łączy nas w pomnażaniu dobra.

5. Dziś zbiórką do puszek wesprzemy naród Syryjski ogarnięty wojną. Jest to odpowiedź na apel papieża Franciszka.

6. W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić Krzysztof Piotr Kręcicki, kawaler zamieszkały w Woinie i Katarzyna Szuper, panna zamieszkała w Kucharach Żydowskich.  Znających ewentualne przeszkody proszę o poinformowanie.

7. Przyszła niedziela jest drugą w  miesiącu. Zapraszam na spotkanie po mszy św. o 9.00 uczniów klas IV, a po 15.00 gimnazjalistów klas III.

W najnowszym Gościu Niedzielnym:

-dodatek specjalny z pełną treścią wywiadu udzielonego przez Papieża Franciszka pismom jezuickim, o którym w ostatnim czasie było bardzo głośno w mediach. O wywiadzie można powiedzieć, że mało kto go czytał, a wszyscy komentowali.

– nowenna pompejańska, która przeżywa w Polsce renesans. Dzięki jej odmawianiu, jak obiecała Maryja, dzieją się cuda;

– posłowie odrzucili obywatelski wniosek zabraniający zabijania chorych dzieci. Kto głosował za, a kto przeciw i kto był agresywny w czasie dyskusji?

 

XXVI niedziela zwykła

 

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła; we wtorek – św. Teresę od Dzieciątka Jezus, dziewicę, doktora Kościoła; w środę – Aniołów Stróżów, w piątek – św. Franciszka z Asyżu.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź o 16.30.

3. We wtorek rozpoczyna się październik i nabożeństwa różańcowe. Błogosławiony Jan Paweł II napisał: „Różaniec to moja ulubiona modlitwa! Taka wspaniała modlitwa! Wspaniała w jej prostocie i jej głębi. W tej modlitwie powtarzamy po wielokroć słowa, które Dziewica Maryja usłyszała od Archanioła i od swej kuzynki, Elżbiety. Na tle słów: «Zdrowaś Maryja» dusza uzmysławia sobie zasadnicze wydarzenia (tajemnice) z życia Jezusa Chrystusa… Modlitwa tak prosta i tak bogata. Z głębi mojego serca zachęcam wszystkich do jej odmawiania”. W naszym kościele różaniec będzie odmawiany o 16.30 w dni powszednie. W niedzielę, jak dotychczas, o 14.30. Zapraszam do licznego odmawiania różańca w naszym kościele jak i indywidualnie w towarzystwie naszych najbliższych. Dzieci będą otrzymywać pamiątki obecności na różańcu w formie puzzli składających się z 30 części. Może i w tym roku uda się nam wyjechać na jakąś wycieczkę?

4. W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić Krzysztof Piotr Kręcicki, kawaler zamieszkały w Woinie i Katarzyna Szuper, panna zamieszkała w Kucharach Żydowskich.  Znających ewentualne przeszkody proszę o poinformowanie.

5. W sobotę 12 października odbędzie się pielgrzymka Kół Żywego Różańca do sanktuarium w Smardzewie. Początek o godzinie 10.00 powrót około 14.00. Proszę, aby jeśli to możliwe, z każdej róży pojechało po pięciu członków. Wyjazd indywidualnie samochodami. Proszę zgłosić, jeśli ktoś niemiałby czym pojechać, zorganizuję transport. Zelatorki proszę o informację ile osób pojedzie, gdyż trzeba zakupić odpowiednią ilość pączków i przygotować herbatę.

6. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego

błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na

cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

7. Dzisiejszej niedzieli nasz kleryk Mateusz Piliński przyjął strój duchownego – sutannę. Życzę, aby stan kapłański do którego zmierza, jaki i szata, którą przywdział była dla niego szczęśliwe i błogosławione.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism katolickich.

Pobliska parafia:
październik 2013
P W Ś C P S N
« wrz   lis »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiwa
Kategorie