Archive for sierpień 24th, 2014

XXI niedziela zwykła

1. Niech dzisiejszy czynny udział w tej Eucharystii otworzy przed nami ogrom bogactw, mądrości i wiedzy, jakimi pragnie dzisiaj podzielić się z nami Bóg. Realizujmy zasłyszane dzisiaj słowo Boże, które może doprowadzić nas do pełni wiary i otworzyć przed nami drogi zbawienia.

2. W tym tygodniu w liturgii czcimy: we wtorek – Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską; w środę – św. Monikę, matkę św. Augustyna; w czwartek – św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła; w piątek – męczeństwo św. Jana Chrzciciela.

3. Przypominam: trwa sierpień, miesiąc trzeźwości. Bardzo proszę o podjęcie apelu skierowanego do nas przez biskupów o powstrzymanie się od alkoholu. Ten trud powstrzymania się od picia alkoholu ofiarujmy w intencji nadużywających alkoholu.

4. W tym roku dożynki parafialne odbędą się 31 sierpnia. Proszę o pełnienie roli starostów

rolników z Królewa. W roku przyszłym tę zaszczytna funkcję pełnić będą mieszkańcy z Krajęczyna. Pana Henryk Lewandowski zaprasza nas na niedzielę 31 sierpnia po sumie po uroczystościach dożynkowych do mini skansenu wsi, który znajduję się na Jego posesji w Królewie. Na początku naszego spotkania będzie poświęcenie figurki (krzyż z Jezusem frasobliwym). Później  zwiedzimy mini muzeum z eksponatami przypominającymi życie na wsi przed laty. Przewidziany jest też poczęstunek tradycyjnymi wiejskimi potrawami.   Zapraszam.

5. Dobiegają końca wakacje; dlatego z racji nadchodzącego nowego roku szkolnego zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty. Rozpocznijmy nowy rok pracy z Bogiem. Uczniów klas II gimnazjum proszę o odbieranie indeksów w których będą dokumentować swoje przygotowanie do sakramentu bierzmowania.

6. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

W Gościu: Audiobook z „Dzienniczkiem” siostry Faustyny – najpopularniejszej na świecie polskiej książki. Do słuchania w samochodzie i w domu.

 – historie mężczyzn, którym czytanie i słuchanie „Dzienniczka” odmieniło życie;

– dlaczego Kościół nie może udzielać Komunii św. rozwiedzionym, żyjącym w powtórnym związku?

APEL PREZYDIUM KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI W SPRAWIE USTANOWIENIA 26 SIERPNIA BR. DNIEM MODLITWY ZA PRZEŚLADOWANY KOŚCIÓŁ NA BLISKIM WSCHODZIE

Umiłowani w Chrystusie Panu, w ostatnich dniach docierają do nas budzące przerażenie wiadomości dotyczące losu naszych braci i sióstr w wierze żyjących w Iraku, Syrii i Palestynie. Informacje te sprawiają, że w naszych sercach rodzi się ból, a jednocześnie poczucie solidarności oraz chęć niesienia im pomocy.

Jak informuje Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, fundamentaliści islamscy dokonują rzezi na społeczności chrześcijańskiej w Mosulu i w innych miejscowościach zamieszkanych przez chrześcijan. Jakże niepokoi fakt, że jeszcze jedenaście lat temu, przed interwencją Sił Koalicyjnych w 2003 roku, w Iraku mieszkało 1,4 mln chrześcijan, natomiast dzisiaj jest ich zaledwie 150 tysięcy. Smutek i współczucie budzi w nas wołanie ponad miliona naszych braci – wygnanych, umęczonych, pozbawionych domu i ojczyzny, którzy proszą: „nie zostawiajcie nas samych!”.

Odpowiadając, w imieniu całego Kościoła w Polsce, na apel Ojca Świętego Franciszka oraz katolickiego Patriarchy Babilonii obrządku chaldejskiego, Louisa Raphaela I Sako, który błaga Polaków o gest solidarności, prosimy Was, aby dzień 26 sierpnia br., który jest obchodzony w Polsce jako uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej, był Dniem modlitwy za Prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy świętej i ofiarowania Komunii św. w intencji ustania prześladowań w Iraku i na całym Bliskim Wschodzie. Prosimy także o podjęcie praktyk pokutnych (droga krzyżowa, różaniec, post, jałmużna), aby w ten sposób wyrazić jedność z cierpiącymi braćmi i uprosić u Boga łaskę pokoju dla nich.                                                               Warszawa, dnia 13 sierpnia 2014 r.

                           Abp Stanisław Gądecki, Bp Artur G. Miziński, Abp Marek Jędraszewski

Pobliska parafia:
sierpień 2014
P W Ś C P S N
« lip   wrz »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archiwa
Kategorie