Archive for sierpień 19th, 2014

XX niedziela zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę – św. Bernarda, opata, doktora Kościoła; w czwartek – św. Piusa X, papieża; w piątek – Najświętszą Maryję Pannę Królową.

2. Przypominamy: trwa sierpień, miesiąc trzeźwości. Bardzo proszę o podjęcie apelu skierowanego do nas przez biskupów o powstrzymanie się od alkoholu. Ten trud powstrzymania się od picia alkoholu ofiarujmy w intencji nadużywających alkoholu.

3. Dobiegają końca wakacje; dlatego z racji nadchodzącego nowego roku szkolnego zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty. Rozpocznijmy nowy rok pracy z Bogiem.

4.W tym roku dożynki parafialne odbędą się 31 sierpnia. Proszę o pełnienie roli starostów

rolników z Królewa. W roku przyszłym tę zaszczytna funkcję pełnić będą mieszkańcy z Krajęczyna.

5.Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

6. 13 września pielgrzymka do Częstochowy i Gidli koszt 55 zł. Chętnych proszę o zapisywanie się.

7. Pana Henryk Lewandowski zaprasza nas w niedzielę 31 sierpnia po sumie i uroczystościach dożynkowych do mini skansenu wsi, który znajduję się na Jego posesji w Królewie. Na początku naszego spotkania będzie poświęcenie figurki (krzyż z Jezusem frasobliwym). Później  zwiedzimy mini muzeum z eksponatami przypominającymi życie na wsi przed laty. Przewidziany jest też poczęstunek tradycyjnymi wiejskimi potrawami.   Zapraszam.

XIX niedziela zwykła

1.W piątek, tj. 15 sierpnia, obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, tradycyjnie zwaną Matki Bożej Zielnej. W tym dniu w kościołach święcimy wianki ziół i kwiatów z naszych pól i łąk.

2. W sobotę będziemy przezywać odpust ku czci św. Rocha. Mszę św. o godzinie 11.00 odprawi i kazanie wygłosi ks. Proboszcz z Sochocina. Zapraszam na nasz odpust, który jest  świętem w parafii dla wszystkich mieszkańców i gości. Proszę o obecność asystę procesyjną, dziewczynki sypiące kwiatkami , ministrantów, lektorów. Po sumie o godzinie 11.00 będzie błogosławieństwo zwierząt.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Klarę, dziewicę; w czwartek – św. Maksymiliana Marię Kolbego, kapłana męczennika.

4. Trwają wakacje. Dla nas, a zwłaszcza dla naszych dzieci i młodzieży, niech staną się one okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno tej ziemi niech przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej.

5. Przypominam: rozpoczął się sierpień, miesiąc trzeźwości. Bardzo proszę  o podjęcie apelu skierowanego do nas przez biskupów i powstrzymanie się od alkoholu. Ten trud powstrzymania się od picia alkoholu ofiarujmy w intencji nadużywających alkoholu.

6.W tym roku dożynki parafialne odbędą się 31 sierpnia. Proszę o pełnienie roli starostów

rolników z Królewa. W roku przyszłym tę zaszczytna funkcję pełnić będą mieszkańcy z Krajęczyna.

7.Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

 

w Gościu:

– Jak wyrwać się z choroby alkoholowej – historia alkoholiczki, która przestała pić.

– jak dzisiaj brzmi tureckie kazanie?

– reportaż dziennikarzy „Gościa” z sanktuarium koreańskich męczenników. Za kilka dni to sanktuarium odwiedzi Papież Franciszek.

Pobliska parafia:
sierpień 2014
P W Ś C P S N
« lip   wrz »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archiwa
Kategorie