Archive for sierpień 29th, 2014

XXII niedziela zwykła

ZAPROSZENIE BISKUPA PŁOCKIEGO NA DOŻYNKI DIECEZJI PŁOCKIEJ

Umiłowani Rolnicy, Siostry i Bracia!

Każdego roku od Święta Matki Boskiej Zielnej gospodarze i gospodynie niosą do świątyń żniwne wieńce i kwiaty, warzywa i owoce, chleby i zioła. Czynią to w postawie dziękczynienia Stwórcy, że pobłogosławił

ich pracy i że ziemia wydała plon.

Dożynki to najpiękniejszy obrzęd związany z rolniczą pracą. Są przecież ukoronowaniem żniwnego trudu wielu ludzi, a szczególnie polskich rolników. W roku kanonizacji Papieża Polaka dziękczynienie za zbiory wpisuje się w dziękczynienie Kościoła za dar wyniesienia Jana Pawła II do chwały ołtarzy.

Gorąco zapraszam Was – Kochani – na Dożynki Diecezji Płockiej, które odbędą się w Staroźrebach koło Płocka, w dekanacie bielskim, w niedzielę 7 września, w przeddzień Święta Matki Boskiej Siewnej.

Połączone będą one z dożynkami Województwa Mazowieckiego i Powiatu Płockiego. Msza Święta dziękczynna rozpocznie się o godz. 11.00 na stadionie gminnym. Poprzedzona zostanie korowodem delegacji z wieńcami żniwnymi, który wyruszy spod kościoła parafialnego o godz. 10.00.

Wiem, że serca rolników przepełnia dziś lęk o utrzymanie gospodarstw i opłacalność waszej pracy, o to gdzie sprzedacie swoje produkty. Tym bardziej nie możemy ustawać w modlitwie. Liczę, jak zawsze na obecność Czcigodnych Księży i Rolników. Zapraszam także ludzi miast i wszystkich pracujących na rzecz rolnictwa. Polecam Was opiece Maryi Pani Równin Mazowsza. Z wyrazami pasterskiej miłości w Chrystusie Panu.

Płock, dnia 19 sierpnia 2014 r.

† Piotr Liber                                                             Biskup Płocki

 

1.Dziś Dożynki parafialne. Serdecznie dziękuję tym mieszkańcom Królewa, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w to dziękczynienie.

2.Pana Henryk Lewandowski zaprasza nas na dzisiaj po sumie po uroczystościach dożynkowych do mini skansenu wsi, który znajduję się na Jego posesji w Królewie. Na początku naszego spotkania będzie poświęcenie figurki (krzyż z Jezusem frasobliwym). Później  zwiedzimy mini muzeum z eksponatami przypominającymi życie na wsi przed laty. Przewidziany jest też poczęstunek tradycyjnymi wiejskimi potrawami.   Zapraszam.

3.Dobiegły  końca wakacje; dlatego z racji nadchodzącego nowego roku szkolnego zapraszam jutro na godzinę 8.00 na mszę św. po której rozpoczniemy nowy rok w szkole o 9.00. Zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty. Rozpocznijmy nowy rok pracy z Bogiem. Uczniów klas II gimnazjum proszę o odbieranie indeksów w których będą dokumentować swoje przygotowanie do sakramentu bierzmowania. W tym roku jak w latach poprzednich będą rozdawane karteczki dla dzieci upamiętniające ich udział we mszy św. Bardzo proszę o zbieranie i wklejanie do notesu tych karteczek, dzieci szkoły podstawowej i gimnazjalistów I klasy.

4.Za tydzień II niedziela miesiąca, odbędą się spotkania dzieci do komunii św. po mszy o 9.00, natomiast po mszy o 15 spotkanie z kandydatami do bierzmowania, czyli uczniami klas II i III gimnazjów.

5. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Przypominam o spowiedzi kandydatom do bierzmowania.

6.Jutro przypada 75. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy o tych, którzy oddali swoje życie za wolność naszej Ojczyzny i za wolność naszą.

7. W przyszłą niedzielę na Jasnej Górze odbywają się ogólnopolskie uroczystości Dziękczynienia za Plony ’2014. Tam zjeżdżają się wszyscy rolnicy z całego kraju, aby przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej dziękować za opiekę i dobro, którego doświadczamy, i jednocześnie wypraszać potrzebne łaski.

W Gościu

Audiobook z „Dzienniczkiem” siostry Faustyny

W małym Gościu

– dodatek specjalny na początek roku szkolnego: „Kopia zapasowa, czyli krótki podręcznik do pamiętania” ze zbiorem najważniejszych wiadomości potrzebnych na co dzień w szkole

Pobliska parafia:
sierpień 2014
P W Ś C P S N
« lip   wrz »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archiwa
Kategorie