Archive for październik 2nd, 2021

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

Trwamy w miesiącu różańca świętego. Biorąc do rąk różaniec, przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 16.30. natomiast w niedzielę podczas adoracji o 14.30. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.

Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci z Kl. III przygotowujących się do I Komunii Św. i ich rodziców. Natomiast w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie dla uczniów Kl. IV i ich rodziców.

W czwartek obchodzić będziemy I czwartek miesiąca, a także wspomnienie NMP Różańcowej. Na różaniec i Mszę Św. o godz. 17.00 tego dnia zapraszam szczególnie Członków KŻR z naszej Parafii. 

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II. Na Mszy Św. o godz. 11.00 wysłuchamy krótkiego programu w wykonaniu najmłodszych uczniów naszej szkoły.

Bardzo serdecznie dziękuję Państwu Barbarze i Dominikowi Korytkowskim za nowe kwiaty przy kościele.

Dziękuję za dzisiejsze poprowadzenie nabożeństwa różańcowego i adoracji Najśw. Sakramentu członkom KŻR z Krajęczyna a za tydzień proszę o przewodniczenie modlitwie członków KŻR z Idzikowic.

W minionym tygodniu do wieczności odeszła ś.p. Jadwiga Kulińska zamieszkała w Bolęcinie. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” tekst prostujący nieprawdziwe informacje o malarzu, który namalował pierwszy obraz Jezusa Miłosiernego – Eugeniuszu Kazimierowskim oraz rozmowa o niemieckiej drodze synodalnej.

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękuję za wszelką życzliwość, za ofiary i za modlitwę szczególnie w mojej intencji. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia (szczególnie Franciszkom) życzę Błogosławieństwa Bożego, a nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W historii naszego kraju są wydarzenia, które sprawiły, że wielu rodaków znalazło ojczyznę poza jego granicami. Poznali nową rzeczywistość, zasymilowali się z tamtejszą kulturą i tradycją, a dziś pracą i zaangażowaniem budują dobrobyt nowych ojczyzn. Niech ta myśl towarzyszy naszym modlitwom i otwartości na tych, którzy wśród nas pragną odnaleźć swoją nową ojczyznę.
 
Dzisiaj o godz. 16.00 na plebani spotkanie Rady Duszpasterskiej.
 
W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci z Kl. III przygotowujących się do I Komunii Św. i ich rodziców.
 
W piątek rozpoczniemy październik, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Już dzisiaj zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali o godz. 16.30. natomiast w niedzielę podczas adoracji o 14.30. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.
 
W tym tygodniu pierwszy piątek a także pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa podczas nabożeństwa różańcowego. Wyjazd do chorych od godziny 9.00.
 
Dziękuję za dzisiejszą adoracje członkom KŻR z Pruszkowa i proszę o adorację w przyszłą niedzielę członków KŻR z Krajęczyna.
 
Ogłoszenie od ks. Proboszcza z Jońca.
Na dzień 6 października Parafia w Jońcu organizuje pielgrzymkę do Częstochowy cena wyjazdu 80zł z ubezpieczeniem. Chętnych proszę o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej w Jońcu lub pod numerem tel. 695 92 30 87. Informacje w gablocie przed kościołem.
 
Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” bardzo ważna i szczera rozmowa z prowincjałem polskich dominikanów ojcem Pawłem Kozackim oraz reportaż o Romach, z którymi spotkał się papież Franciszek w czasie swojej pielgrzymki na Słowację. Do nabycia jest także „Mały Gość Niedzielny”
 
Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość, za ofiary i za modlitwę szczególnie w mojej intencji. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia (Wacławom, Rafałom, Michałom i Teresom) życzę Błogosławieństwa Bożego, a nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.
Pobliska parafia:
październik 2021
P W Ś C P S N
« wrz.    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archiwa
Kategorie