II Niedziela Adwentu

1. Czas Adwentu jest po to, abyśmy mogli się przygotować na doświadczenie wielkiej Tajemnicy Wcielenia i powtórne przyjście Pana. Wykorzystajmy ten okres na pogłębienie komunii ze słowem Bożym, by światło płynące z treści tego słowa rozpraszało wszelką ciemność naszego życia i pozwoliło na nowo odczuć obecność Zbawiciela pośród nas. Tradycyjnie już proszę o wykonanie ozdób choinkowych na których wpiszemy nasze postanowienia adwentowe. Poprzez umartwienie lepiej przygotujemy się na narodziny Chrystusa, a nasze postanowienia przyozdobią drzewko życia przed głównym ołtarzem.

2. Adwent jest również czasem przygotowywania upominków. Wzajemne obdarowywanie się prezentami w wigilię Bożego Narodzenia jest wyrazem naszej radości z narodzin Jezusa. Liturgiczne wspomnienie św. Mikołaja w dniu 6 grudnia niech nas uwrażliwi na tych, którzy nie mają nadziei na otrzymanie czegokolwiek – ubogich, samotnych, cierpiących i smutnych. Tradycyjnie już dzieci w naszej parafii spotkają się ze św. Mikołajem w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia otrzymując prezenty.

3. W dniu 8 grudnia, w środę, świętujemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, naszej Przewodniczki i Matki na drodze do zbawienia. Jako Matka łaski Bożej jest Ucieczką grzeszników, Matką każdego, kto powraca do Boga. Módlmy się w tym dniu z niewzruszoną ufnością: „Święta Maryjo, Matko Boża, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej”. Zachęcam do udziału w Mszach św. o godz. 900 i 1700.

4. Zachęcam do uczestnictwa  w roratach. Przypominam, szczególnie dzieciom, w środa o 630 gromadzimy się by modlić się do Boga za wstawiennictwem Maryi w intencjach naszych i wszystkich wspierających naszą parafię . Po tej Mszy będą kanapki i owoce. W zeszłym tygodniu było bardzo zimno i wielu z nas się wystraszyło mrozu. Mam nadzieje, że tym razem będzie lepiej bo nasi fundatorzy przygotowują sporo kanapek.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, które przeżywać będziemy z Ojcem Markiem Skowrońskim – Kapucynem,  który prowadził Misje święte w nasze parafii.  Porządek nabożeństw będzie taki sam jak w niedzielę. Jest to druga niedziela miesiąca, odbędą się spotkania z dziećmi komunijnymi i ich rodzicami, oraz z kandydatami do bierzmowania.

6. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego.

---------

Pobliska parafia:
kwiecień 2024
P W Ś C P S N
« mar    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Archiwa
Kategorie