III Niedziela Adwentu

  1. Przygotowania do świąt powoli wkraczają w szczytową fazę. Wśród pytań, co jeszcze zrobić i co jeszcze kupić, w kościołach rozbrzmiewa pytanie o Mesjasza i znaki zbawienia. Zwróćmy szczególną uwagę na słowa Jezusa: „Oznajmijcie to, co słyszycie i na co patrzycie”. Nas także słuchają i patrzą na nas. Niech tegoroczny Adwent przypomina nam, że naszym najważniejszym zadaniem jest niesienie światu radosnej nowiny o zbawieniu. Witam pośród nas Ojca Marka Skowrońskiego, który przygotowując nas na narodziny Jezusa Chrystusa w naszych sercach przypomni nam o przeżytych misjach świętych i naszym powrocie do Boga.
  2. Porządek nabożeństw rekolekcyjnych jest następujący 9.00, 11.00, 17.00. W poniedziałek zapraszam na godzinę 11 dzieci, a we wtorek chorych i samotnych.
  3. Proszę zapisywać w zakrystii chorych, których nie uda nam się przywieźć do kościoła.  Odwiedziny świąteczne chorych będą o godzinie 13 we wtorek.
  4. Wybierając podarunki świąteczne, pamiętajmy, aby były odpowiednie dla dzieci wychowywanych na chrześcijan. Niech ten czas oczekiwania na święto Bożego Narodzenia staje się okazją do uczenia dzieci myślenia o innych. Pomyślmy o najbardziej potrzebujących, osobach samotnych i dzieciach z bardzo biednych rodzin.
  5. Nasza Parafia przygotuję drobne upominki dla dzieci, chcących się włączyć w ich zakup proszę o kontakt w celu ustalenia asortymentu i ilości.
  6. Są  jeszcze do nabycia świece Caritas na wigilijny stół.
  7. W zakrystii są do nabycia płyty CD z pięknie wykonanymi kolędami w cenie 5 zł. Dochód przeznaczony jest dla powodzian z naszej diecezji.
  8. Przypominam dzieciom o roratach w środę o 6.30. Zachęcam do robienia ozdób choinkowych z postanowieniami adwentowymi, które przyniesiemy w przyszła niedzielę do kościoła.
  9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

W „GOŚCIU NIEDZIELNYM” DZISIAJ M.IIN.:

■ czas proroków nie skończył się na Janie Chrzcicielu;

■  Matka Boża przyciąga do Guadalupe 22 min pielgrzymów rocznie – reportaż dziennikarzy „Gościa Niedzielnego”;

■ jak modlić się słowami Pisma Świętego – kolejny odcinek cyklu adwentowego pt. „Będziesz czytał Biblię codziennie”.

---------

Pobliska parafia:
kwiecień 2024
P W Ś C P S N
« mar    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Archiwa
Kategorie