IV Niedziela Adwentu

1. „Radujcie się zawsze w Panu; jeszcze raz powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko” (Flp 4, 4-5). Z tych słów świętego Pawła z Listu do Filipian wywodzi się liturgiczna nazwa dzisiejszej niedzieli: „Gaudete”. Jesteśmy blisko Bożego Narodzenia – dzieli nas od niego kilkanaście dni – stąd liturgia wzywa nas do radości. Trzeba otrząsnąć się z odrętwienia i przygotować drogę Panu, który przychodzi.

2. W piątek, 24 grudnia, przypada wigilia Bożego Narodzenia. Jest to tradycyjnie dla Polaków dzień postu i modlitw przygotowujących nas na przeżywanie narodzin Jezusa Chrystusa, który przychodzi by przynieść nam wolność i pokój, pokonać grzech i śmierć. Z tym dniem w naszym kraju wiążą się liczne piękne zwyczaje. Zadbajmy o tradycyjną oprawę Wigilii. W chrześcijańskich domach przed rozpoczęciem wieczerzy należy przeczytać ewangeliczny opis narodzenia Chrystusa, odmówić wspólną modlitwę „Ojcze nasz”, a na stół nie powinno podawać się alkoholu. Adorując Chrystusa narodzonego w grocie, napełnijmy się pełną zachwytu i zdumienia wiarą tamtych pasterzy, zaznajmy tego samego zdziwienia i tej samej radości, a u stóp Słowa Wcielonego złóżmy nasze radości i troski, łzy i nadzieje.  Pasterka o godzinie 2300, a przed nią na 20 minut zapraszam na program  słowno muzyczny. Mszę św. będą o godzinie 900 i 1100, nie będzie o 1500.  W drugi dzień świąt w niedzielę, porządek nabożeństw niedzielny.

3. Zapraszam na spotkanie opłatkowe wtorek na 1800 członków rady gospodarczej, duszpasterskiej i członków koła Caritas. Przygotujemy również paczki dla dzieci, które św. Mikołaj wręczy w I dzień Świąt Bożego narodzenia na sumie. Po tej mszy dzieci będą mieć możliwość zobaczenia, pogłaskania, zrobienia sobie zdjęcia z osiołkiem, takim samym na jakim do Egipt podróżował Pan Jezus ratując się przed Herodem.

4. Dziś proszę składać na ołtarzu bocznym ozdoby choinkowe ze swoimi postanowieniami adwentowymi.

5. W czwartek o 9 00 będziemy ustawiać dekoracje świąteczne, zapraszam do pomocy. Po południu o 15 będzie opłatek dla dzieci i młodzieży zaangażowanych w grupach parafialnych.

6. Spowiedź dla tych co jeszcze nie zdążyli pojednać się z Bogiem w wigilię rano o 830. Będę też w konfesjonale przed pasterką.

7. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim włączającym się w ufundowanie paczek dla dzieci. Książeczki podarowała drukarnia Gryf, ciastka ofiarowała firma Kamaj, pozostałe słodycze mieszkańcy i goście naszej Parafii. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim wrażliwym na potrzeby innych czego dowodem były poczęstunki po roratach, a teraz słodycze. Modlę się zawsze w Waszej Intencji prosząc dobrego Boga aby błogosławił.

W „GOŚCIU NIEDZIELNYM” DZISIAJ M.IN.:

■ płyta ,,Rodzinne kolędowanie”, na której śpiewają: rodzina Cudzichów, rodzina Szewco-Aaniołów, Antonina Krzysztoń oraz redakcja „Gościa Niedzielnego”;

■ co robić, gdy dziecko nie chce chodzić na religię – poradnik dla rodziców;

■ w cyklu adwentowym „Gościa Niedzielnego” s. Joanna Hertling, przełożona Wspólnot Jerozolimskich w Polsce, mówi o swoim sposobie czytania Pisma świętego.

---------

Pobliska parafia:
kwiecień 2024
P W Ś C P S N
« mar    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Archiwa
Kategorie