Archive for marzec 2nd, 2019

ÓSMA NIEDZIELA ZWYKŁA

1.Jutro wspominamy św. Kazimierza, natomiast 8 marca pamiętajmy szczególnie o wszystkich paniach w ich święto.
2.W przyszłą niedzielę spotkanie dzieci do pierwszej komunii po mszy o godzinie 9.00(rozdanie ról na uroczystość komunijną) i kandydatów do bierzmowania po mszy o 15.00. (ustalenie listy bierzmowanych).
3.W środę – Popielec – rozpoczynający Wielki Post. W tym dniu na znak rozpoczęcia okresu pokuty i umartwienia, przyjmiemy posypanie popiołem. Msze w tym dniu w naszej świątyni o godzinie: 9.00 i 17.00. Tego dnia obowiązuje post ścisły, czyli nie spożywamy pokarmów mięsnych i spożywamy jeden posiłek do syta i dwa lekkie. Przypomnijmy również, że w piątki obowiązuje post jakościowy, czyli w tym dniu nie spożywamy pokarmów mięsnych.
4.Nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek o 16.30. Dzieci uczestniczące w nabożeństwie otrzymywać będą plansze do których w każdy piątek będzie nalepka.
5.Dziś prócz karteczek są dla dzieci słodycze.
6.Gorzkie żale śpiewać będziemy w niedzielę podczas mszy św. o 9.00.
7.Wielk Post jest dla nas czasem szczególnym. W tym czasie podejmijmy trud pracy nad sobą i swoimi słabościami. Chciejmy usuwać ze swojego życia to wszystko, co oddala nas od Boga, a rozwijać te talenty, które pomogą nam osiągnąć zbawienie. Kościół proponuje nam: modlitwę, post i jałmużnę. Na ołtarzu bocznym wyłożona jest księga wstrzemięźliwości do której można wpisać swoje wielkopostne postanowienia.
8.Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam serdeczne życzenia. Za wszelkie dobro duchowe i materialne świadczone naszej parafii Bóg zapłać.
9.Wójt Gminy Joniec serdecznie zaprasza na „Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Biegi rozpoczną się dziś. o godzinie 1300 przy scenie gminnej w centrum Jońca. Serdecznie zapraszamy całe rodziny. Każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. W programie: bieg rodzinny na 400m, biegi na 2 i 4 km, Nordic Walking na 2 km. Dodatkowe atrakcje to darmowy poczęstunek: grochówka z kuchni polowej, chleb ze smalcem oraz inne pyszności. Oprawę muzyczną zapewni DJ – Dada czyli Daniel Leszczyński z Królewa. Podczas imprezy będzie można wesprzeć Ochotniczą Straż Pożarną w Jońcu, a zbiórka środków przeznaczona zostanie na zakup samochodu bojowego. Serdecznie zapraszamy.
W Gościu: Kto kocha Kościół”, czyli o prawdziwej miłości Jezusa Chrystusa do Kościoła, który – choć składa się z grzeszników – jest Jego Oblubienicą, oraz o udawanej miłości tych, którzy Kościół atakują pod pozorem oczyszczenia
• o łasce uświęcającej, która potrzebna jest nie tylko do dobrej śmierci, ale bez której nie da się dobrze żyć
• o gwałtownym wzroście liczby objawień maryjnych pod koniec XX wieku

Pobliska parafia:
marzec 2019
P W Ś C P S N
« lut   kw. »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archiwa
Kategorie