Archive for marzec 9th, 2019

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.Po głośnych i wesołych dniach karnawału, od środy popielcowej Kościół rozpoczął czas Wielkiego Postu. Kościół proponuję nam w tym czasie więcej modlitwy i umartwienia(postu), oraz jałmużnę. Dzisiejszy świat proponuje nam wiele pseudo radości, które na pierwszy rzut oka są interesujące i zachęcające, ale zamiast szczęścia, przynoszą rozgoryczenie, cierpienie i ból duszy. W naszych duszach jest wiele lodu zwątpień, zła, grzechu…
Chrystus w tym świętym czasie przebaczenia i łaski pokazuje nam swój krzyż, który dla wielu ludzi stał się znakiem pogardy i pośmiewiska, a dla nas chrześcijan jest znakiem miłości Bożej wobec nas – grzeszników. Tylko ten krzyż nasz smutek w radość przemienia, w radość której już nikt nam odebrać nie zdoła – jest to życie wieczne w królestwie niebieskim.
2.Nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek o 16.30. Gorzkie żale śpiewać będziemy w niedzielę podczas mszy św. o 11.00.
3.W przyszłą niedzielę po mszy spotkanie dzieci klas czwartych. Będą wręczane rolę na uroczystość odnowienia przyrzeczeń Chrztu św.
4.W czwartek odbył się dekanalny konkurs ze znajomości ewangelii według św. Łukasza. Najlepszą okazała się uczennica naszej szkoły w Królewie Renatka Prządak. Gratuluję.
5.Zbliża się czas rozliczenia podatkowego PIT, zwracam się z prośbą w imieniu naszych parafianek Marii Kozłowskiej i Wiktorii Złotowskiej, aby 1 % wesprzeć ją poprzez fundacje. Potrzebne dane do wpisania w zeznaniu są wyłożone na bocznym ołtarzu.
6.Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam serdeczne życzenia. Za wszelkie dobro duchowe i materialne świadczone naszej parafii Bóg zapłać.
7.Druga niedziela Wielkiego Postu jest obchodzona jako dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Tego dnia w całej Polsce ofiarami do puszek wspieramy misje i misjonarzy polskich na całym świecie.
8.Wójt Gminy Joniec zaprasza na uroczysty jubileuszowy koncert Orkiestry Dętej. Koncert będzie w najbliższą sobotę o godzinie 18.00 w domu weselnym „Pod Lasem” w Jońcu. Prócz naszych grających jubilatów wystąpią jeszcze miedzy innymi: Grażyna Brodzińska, Damian Damięcki. Wstęp wolny.

W Gościu
Pierwszy odcinek wielkopostnego cyklu pod hasłem “Droga krzyża. Wchodzę” – o naśladowaniu Jezusa w godzeniu się z wolą Bożą oraz przeżywaniu osamotnienia w cierpieniu
• o sensie umartwienia i pokuty
• o tym, dlaczego nie należy spełniać wszystkich zachcianek

Pobliska parafia:
marzec 2019
P W Ś C P S N
« lut   kw. »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archiwa
Kategorie