Archive for marzec 16th, 2019

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.Czasem szczególnego spotkania ze Zbawicielem jest Wielki Post. To okres, w którym uświadamiamy sobie, że zbawienie jest darem, który otrzymaliśmy od Jezusa Chrystusa, a jednocześnie stawiamy sobie pytanie, czy umiemy ten dar przyjąć i odwzajemnić się miłością do Boga i człowieka.
2.Pomocą w przeżywaniu tego okresu są nabożeństwa wielkopostne, czyli Droga krzyżowa, którą odprawiamy w piątek o godzinie 16.30, Gorzkie żale sprawowane w przyszłą niedzielę o godzinie 15.00.
3.Dzisiaj pamiętamy w modlitwie o ponad 2000 rzeszy misjonarek i misjonarzy z Polski, którzy pracują w 97 krajach. Są niemalże obecni na całym świecie, na wszystkich kontynentach. Wszędzie tam, gdzie ludzie potrzebują słowa wiary i umocnienia w nadziei. Często pełnią swą służbę z narażeniem życia. Z poświęceniem, które trudno sobie wyobrazić. Dzielą los z tymi, do których Chrystus ich posłał. Z pokorą przyjmują ograniczenia zrodzone z nędzy duchowej i materialnej, by dźwigać ku Bogu, wspierać i pomagać. Zachęcam do wsparcia misji ofiarami do puszek.
4.Dziś po mszy o 9.00 spotkanie dzieci odnawiających przyrzeczenia chrztu św.
5.Można nabyć Wielkanocnego Baranka rozprowadzanego przez Caritas na nasz wielkanocny stół w cenie 5 zł. Ofiarą wesprzemy potrzebujących.
6.W tym tygodniu we wtorek obchodzimy uroczystość św. Józefa. Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam serdeczne życzenia. Za wszelkie dobro duchowe i materialne świadczone naszej parafii Bóg zapłać.

W Gościu:
• Nowoczesna jałmużna o nowoczesnych formach jałmużny i współczesnych jałmużnikach, którzy z pasją i ciekawymi pomysłami zbierają środki na różne kościelne dzieła i pomoc potrzebującym
• drugi odcinek wielkopostnej Drogi Krzyża – o znoszeniu fałszywych oskarżeń i niesprawiedliwego osądzania
• artykuł Beaty Zajączkowskiej o papieskich rekolekcjach
W NAJNOWSZYM “MAŁYM GOŚCIU”
• specjalny dodatek – naklejki do kalendarza wielkopostnego
• ks. Bartłomiej Kuźnik tłumaczy, dlaczego Wielki Post to czas wyjątkowy
• Magdalena Gros daje konkretne, praktyczne wskazówki, co zrobić, żeby dobrze przeżyć ten czas
• o fotografii Jezusa, czyli o tym, że Chusta z Manoppello i Całun Turyński nałożone na siebie przedstawiają twarz tego samego mężczyzny.

Pobliska parafia:
marzec 2019
P W Ś C P S N
« lut   kw. »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archiwa
Kategorie